Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi

Ogłoszenia duszpasterskie

Friday, 8 July 2016 r.
dodał: Janusz Sikora

                  

          

                 OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII Niedziela Zwykła  – 3  września 2017 roku

1.         Dziś  XXII niedziela zwykła w roku liturgicznym. Po Mszy św. o godz. 18:00 artyści z góralskiego zespołu „Równica” z Ustronia dadzą krótki koncert.

            Pragniemy poinformować, że w naszej wspólnocie będzie odbywał praktykę duszpastersko-katechetyczną (tzw. asystencję) kl. Paweł Potęga, który ukończył pierwszy etap studiów w Lądzie. Życzymy mu wytrwałości i darów Ducha Świętego.

2.         W przyszłą niedzielę (10 września) będziemy obchodzili jubileusz 80-lecia obecności Salezjanów w Rumi. O godz. 11:00 główna Msza św. jubileuszowa, której będzie przewodniczył ks. inspektor Roman Jachimowicz, a Słowo Boże będzie przez cały dzień głosił ks. Jarosław Wąsowicz – archiwariusz inspektorialny.

            Od godz. 14:30 rozpocznie się okolicznościowy Festyn Parafialny z różnymi atrakcjami. Już dziś zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

            Nasze uroczystości poprzedzi czuwanie nocne, które rozpocznie się w sobotę (9 września) o godz. 19:00 i będzie trwało do 6:00 w niedzielę. Także w sobotę od godz. 9:00 turniej piłkarski dla dzieci szkół podstawowych – zapisy przed zawodami.

3.         We wtorek (5 września) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych z wypominkami, o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.

            Także we wtorek na Mszy św. o godz. 18:00 rozpoczęcie kolejnego – już 80-tego roku pracy naszego chóru parafialnego „Lira”. Zapraszamy obecnych chórzystów, ale także osoby, które chciałby poprzez śpiew chwalić Boga w śpiewie chóralnym. Po Mszy św. spotkanie w salce muzycznej.

4.         Także we wtorek od godz. 17:00 porady prawne w salce przy kancelarii, od godz. 19:00 przyjmuje po przerwie wakacyjnej psycholog. Natomiast w czwartek od godz. 18:00 poradnia rodzinna.

5.         W środę (6 września) o godz. 17:30 nabożeństwo do św. Józefa. O godz. 19:00 Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego Odnowy w Duchu Świętym w dolnym kościele.

6.         W czwartek (7 września) - I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Jest to rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem.

           W piątek (8 września) – święto Narodzenia NMP. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00 i 18:00. Zostanie ponowiony „Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi”.

6.         W sobotę (9 września) o godz. 10:00 zostanie uroczyście konsekrowany kościół pw. bł. Edmunda Bojanowskiego i św. Antoniego Padewskiego na „Białej Rzece”.

6.         W niedzielę (17 września) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą 50-lecie zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 12 września. Po Mszy św. zapraszamy dostojnych jubilatów na symboliczną kawę i ciastko do Domu Zakonnego.

7.         W przyszłą niedzielę (10 września) o godz. 15:00 Msza św. i spotkanie dla rodzin powołanych do kapłaństwa u sióstr Zmartwychwstanek ul. Świętopełka.

8.         Informujemy, że w dniach 29-30 września odbędzie się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Można się już zapisywać w zakrystii lub na furcie Domu Zakonnego.

9.         W przyszłą niedzielę o godz. 12:30 Msza św. w języku kaszubskim w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  

śp. Krystyna Piasecka – lat 81, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Andrzej Szwarc – lat 62, zam. ul. Krakowska

śp. Józef Sobociński – lat 88, zam. ul. Krakowska

śp. Grzegorz Szalewski – lat 61, zam. ul. Matejki – pogrzeb w poniedziałek o godz. 11:00

śp. Wacław Lupa – lat 69, zam. ul. Dąbrowskiego

śp. Helena Brzoskowska - lat 96, zam. ul. Matejki - pogrzeb w środę

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

strona główna   |   parafia   |   wspólnoty   |   salezjanie                       Odwiedziło nas 88936 gości
projekt i wykonanie: Radziu.eu