1. Dziś Niedziela Palmowa – o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Bardzo dziękujemy za liczny udział w rekolekcjach parafialnych i Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta. Zapraszamy również dzisiaj na godz. 21.00 przed pomnik św. Jana Pawła II przy Rondzie Jana Pawła II na Apel Jasnogórski i wspólne dziękczynienie za dar naszego Papieża-Rodaka wraz z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
  • Wielki Czwartek (6 kwietnia) – o godz. 18:00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa z obrzędem umycia nóg. Po Mszy św. do Północy adoracja Pana Jezusa w Ołtarzu Wystawienia (ciemnicy). Adoracji od godz. 21:00 w int. kapłanów i osób konsekrowanych przewodniczy apostolat „Margaretka”, a od godz. 22:00 do 24:00 Wojownicy Maryi.
  • Wielki Piątek (7 kwietnia) – nie odprawia się Mszy św. Od godz. 6:00 adoracja w ciemnicy do godz. 17:30. O godz. 15:00 Droga Krzyżowa z nowenną do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18:00. Następnie adoracja przy Grobie Pańskim aż do godz. 19:30 następnego dnia według planu.
  • Tego dnia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – trzy posiłki, w tym jeden do syta.
  • Wielka Sobota (8 kwietnia) – adoracja do godz. 19:30 – dla grup według ustalonego harmonogramu.

Święcenie pokarmów od godz. 9:00 – 16:00 przy schodach kościoła. O godz. 15:00 Koronka i nowenna do Bożego Miłosierdzia. O godz. 20:00 Liturgia Wigilii Paschalnej z obrzędem poświęcenia wody i uroczystym śpiewem Exultet. Zachęcamy do wzięcia świec na liturgię. Ci wierni, którzy uczestniczą w Wigilii Paschalnej spełniają obowiązek uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.

  • Wielkanoc (9 kwietnia) – uroczystość Zmartwychwstania PańskiegoMsza św. rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o godz. 6:00. Prosimy o udział orszak procesyjny. Tego dnia nie ma Mszy św. o godz. 8:00. Pozostałe Msze św. o godz. 9:30; 10:00 (dk); 11:00; 12:30 i 18:00.

 

  1. Spowiedź św. od poniedziałku do środy podczas każdej Mszy św. W Wielki Piątek od godz. 6:00 do godz. 17:30, a po liturgii wieczornej od godz. 20:00 aż do godz. 16:30 w Wielką Sobotę. Spowiedź będzie się odbywała w górnym kościele. Rozkład nabożeństw Wielkiego Tygodnia, godziny spowiedzi i rozkład adoracji dla grup wyłożony jest z tyłu kościoła na ulotkach, na plakatach i umieszczony na stronach internetowych.

 

  1. W czasie Triduum Paschalnego kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

  1. Bardzo dziękujemy członkom naszych wspólnot parafialnych, którzy przygotowali wraz z Salezjanami Współpracownikami palemki na dzisiejszą niedzielę. Bóg zapłać!

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.