Pielgrzymki parafialne

a

Pielgrzymka do Wejherowa

a

Rok 2008

a

(odbywa się co roku w sobotę i niedzielę po uroczystości Zesłania Ducha Świętego).

Galeria zdjęć

a

Pielgrzymka do Swarzewa

a

Rok 2018

a

Jak co roku odbyła się rumska pielgrzymka do Swarzewa (1-2.09.2018). Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud drogi i ponieśli różne intencje. Bóg zapłać organizatorom, przewodnikom, orkiestrze i służbie porządkowej. Do zobaczenia w przyszłości na pielgrzymim szlaku.

Galeria zdjęć

Rok 2017

a

(od tego roku idziemy razem z parafią Podwyższenia Krzyża Św.).

Galeria zdjęć

a

Pielgrzymka dziękczynna do Włoch z racji 80 – lecia pobytu Salezjanów w Rumi i 60-lecia istnienia parafii NMP Wspomożenia Wiernych

a

2017 r.

a

W ramach dziękczynienia za 80 lat obecności Salezjanów w Rumi i 60 lat istnienia parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbyła się w dniach od 13-22 września pielgrzymka do Włoch. Nawiedziliśmy miejsca związane z ks. Bosko (Turyn, Colle don Bosco) ; Toskanię (Volterra, San Gimignano); Rzym i jego zabytki; uczestniczyliśmy w modlitwie “Anioł Pański” z Ojcem św. Franciszkiem; modliliśmy się w grocie św. Michała Archanioła i u św. ojca Pio; podziwialiśmy “domek Maryi” w Loreto oraz mozaiki w Rawennie oraz pokłoniliśmy się “Czarnej Madonnie” w bawarskim Altoetting. Dziękujemy Bogu za ten czas, pamiętaliśmy o naszej parafii w swoich modlitwach w tych pięknych miejscach.

Galeria zdjęć

a

Pielgrzymka na uroczystości Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach

a

2016 r.

a

Z naszej parafii udała się autokarem pielgrzymka do Łagiewnik, aby uczestniczyć w uroczystościach na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach, został dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nasza grupa odwiedziła także miejsca związane z męczeństwem ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymce przewodził ks. Krzysztof Tusk.

Galeria zdjęć

a

Parafialna pielgrzymka do Lichenia i Częstochowy

a

październik 2008 r.

a

Pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Piotra Przyborskiego.

Galeria zdjęć

a

Pielgrzymka śladami św. Pawła do Grecji

a

25 maja – 06 czerwca 2008 r.

a

W dniach 25.05.2008 – 06.06.2008 nasi parafianie wyruszyli na pielgrzymkę do Grecji śladami św. Pawła Apostoła. Wsparciem duchowym, jako kapelani pielgrzymki służyli ks. Piotr Przyborski i ks. Józef Deniziak.

Droga do Grecji wiodła przez Budapeszt, Belgrad, następnie w samej Grecji zwiedzaliśmy zabytki Salonik, w tym: Bazylikę Agia Sofia, Rotundę, Kościół św. Demetriusza oraz Łuk Galeriusza, pochodzących z czasów Imperium Rzymskiego. Kolejne dni to zwiedzanie Meteorów, słynnych „wiszących” klasztorów na szczytach niedostępnych niegdyś skał, które obecnie zaliczane są do 100 CUDÓW ŚWIATA, zwiedzanie Delf , Aten – w tym Wzgórza Aeropag – na którym Św. Paweł z Tarsu po wygłoszeniu kazania zyskał swojego pierwszego nawróconego Dionizego Aeropagitę, późniejszego biskupa i patrona Aten.

Następnie trasa wiodła przez Korynt – miejsce pobytu i nauczania św. Pawła. Kolejne dni to zwiedzanie Olimpii i miasta Patras – sanktuarium św. Andrzej Apostoła – miejsce jego pochówku. Kres naszego pielgrzymowania uwieńczył dwudniowy rejs statkiem po Adriatyku do Wenecji. Z Wenecji wróciliśmy do Polski.

Galeria zdjęć