Parafia p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi

Ogłoszenia duszpasterskie

                                  

                     

                OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Wniebowstąpienie Pańskie  – 28  maja 2017 roku

 

1.         Dziś  Wniebowstąpienie Pańskie – w naszej parafii rocznica I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12:30. O godz. 17:30 nabożeństwo majowe.

            W przyszłą niedzielę (4 czerwca)niedzielę Zesłania Ducha Świętego -  zbiórka do puszek na rzecz dokończenia budowy świątyni Opatrzności Bożej – wotum narodu polskiego.

2.         W środę (31 maja) – święto Nawiedzenia NMP – wspomnienie św. Jana Bosko. Tego dnia zakończenie nabożeństw majowych. O godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników. Po Mszy św. spotkanie Salezjanów Współpracowników w sali nr 9. W ramach ostatniego, majowego Apelu koncert pieśni maryjnych w wykonaniu Arkadiusza Gruczy.

3.         W przyszłą niedzielę (4 czerwca) – przypada 17 rocz. śmierci ks. Wacława Dorabiały, który ostatnie lata życia spędził w naszej parafii i pochowany jest w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

4.         W czwartek (1 czerwca) – O godz. 17:30 rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych, które będą odprawiane codziennie o godz. 17:30, a w sobotę po Mszy św. o godz. 7:30.

            Tego dnia przypada także I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców. Po Mszy św. spotkanie z ks. Opiekunem.

            W piątek (2 czerwca)I Piątek miesiąca. Nabożeństwa o godz. 8:00 i 17:30. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży. Jest to zarazem pierwsze spotkanie dla uczniów kl. II gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

            W sobotę (3 czerwca)I Sobota miesiąca. O godz. 8:00 nabożeństwo czerwcowe połączone z nabożeństwem pierwszo- sobotnim. Tego dnia dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. odbywają pielgrzymkę do sanktuarium w Sianowie. Od godz. 9:30 bezpłatne porady prawne w salce przy kancelarii.

5.         Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum do zapisywania się na listę przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej. W zakrystii lub na furcie Domu Zakonnego można pobierać druk deklaracji, a następnie z wypełnioną deklaracją, aktem chrztu oraz opinią katechety zapraszamy w I piątek miesiąca czerwca (2 czerwca) na godz. 19:00 do dolnego kościoła.

6.         W dniach od 2 – 4 czerwca (piątek-niedziela) będą podstawione kontenery na makulaturę. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na misje w Peru.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki  

1      »      [2]

strona główna   |   parafia   |   wspólnoty   |   salezjanie                       Odwiedziło nas 85603 gości
projekt i wykonanie: Radziu.eu