Boże Narodzenie

Boże Narodzenie

 1. Dziś Święto Bożego Narodzenia. Przeżywamy tajemnicę Bożego Wcielenia , które przede wszystkim pokazuje nam, jak bardzo Bóg kocha każdego, bez wyjątku, człowieka. Z tej miłości właśnie sam stał się człowiekiem, aby nas wybawić z niewoli grzechu i śmierci. Nie zmarnujmy tego daru. Życzymy, aby Święta Bożego Narodzenia były czasem, kiedy w rodzinach ustaną spory, pojednają się ludzie poróżnieni, skłóceni i zapanuje w nich wzajemny szacunek. Niech pokój będzie udziałem każdego serca, domu i całego świata. Otwórzmy serca na Dzieciątko Boże, które jest Miłością, jakiej każdy z nas potrzebuje.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Szczepan, pierwszy męczennik (poniedziałek), św. Jan Ewangelista (wtorek), Święci męczennicy Młodziankowie, zamordowani na rozkaz Heroda (środa), Święta Rodzina: Jezus, Maryja i Józef (piątek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. 6 stycznia odbędzie się w Rumi Orszak Trzech  Króli. Rozpocznie się Mszą św.   o godzinie 11.00 w kościele pod wezwaniem bł. Edmunda Bojanowskiego. Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie wszystkich mieszkańców naszego miasta.”

 

 1. Od środy rozpoczynamy wizytację duszpasterską, tzw. kolędę. Bardzo dziękujemy za zgłoszenia. Mamy nadzieję, że będzie to piękny czas modlitwy i budowania wspólnoty parafialnej. Postaramy się uwzględnić uwagi i spostrzeżenia. Kto nie zdążył się zgłosić przed Świętami, może to uczynić po 1 stycznia 2022 roku w ramach tzw. kolędy uzupełniającej, której termin podamy w najbliższym terminie.

 

 1. Rozkład kolędy (rozpoczęcie w dni powszednie od godz. 16:00; w soboty od godz. 15:00)
 • 28 grudnia– ulice: Chrobrego, Roszczynialskiego, Sienkiewicza, Stolarska, Żeromskiego, Żwirki i Wigury
 • 29 grudnia – ulice: Dąbrowskiego 1,3, Krótka, Krzywa, Matejki, Poprzeczna, Równa, Starowiejska, Ślusarska, Wąska
 • 30 grudnia – ulice: Dąbrowskiego 5, 7, 8, 9, 10, 12, 14, 16, 18 i wolnostojące,  Grunwaldzka – Hodowlana, Piaskowa, Przemysłowa
 • 2 stycznia – ulice: Derdowskiego, Hallera, Maczka, Mickiewicza, Pułaskiego, Rodziewiczówny, Wejhera, Paderwskiego, Kochanowskiego.
 • 3 stycznia – ulice: Abrahama wolnostojące, Torowa 1, 3, Torowa (wolnostojące), Pucka 2, 6 i wolnostojące;
 • 4 stycznia – ulice: Abrahama, Morska, Marynarska, Świętojańska, Wybickiego, Piłsudskiego 52, 62, Andersa
 • 5 stycznia – ulice: Piłsudksiego (bez 52 i 62), Gdyńska 50, 54, 58, 62, 64, 66, Helska, Sopocka, Poznańska 2, 4, 22
 • 7 stycznia – ulice: Poznańska 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 24, 25 i wolnostojące
 • 8 stycznia – ulice: Szczecińska 1, 18 i wolnostojące, Objazdowa, Opolska 2, 4, 5, Wileńska, Gnieźnieńska.

 

 1. Dla tych, którzy nie zdecydowali się zaprosić w najbliższym tygodniu kapłana będzie odprawione nabożeństwo kolędowe z błogosławieństwem rodzin w niedzielę 1 stycznia o godz. 17:30.

 

 1. W czasie wizyt kolędowych można jeszcze zamówić dodatkowe intencje na Msze w godzinach porannych. Zapraszamy do kancelarii.