I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 1. Dziś I Niedziela Adwentu – O godz. 17:30 różaniec z wypominkami. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.” Również w przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawiciela Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego z Oliwy.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Andrzej Apostoł (środa), św. Franciszek Ksawery (sobota) Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • W miesiącu listopadzie wypominki o godz. 17:30. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:00.
 • W poniedziałek o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • We wtorek rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w sobotę o godz. 8:30.
 • W środę o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników z racji wspomnienia św. Jana Bosko. Po Mszy św. spotkanie dla Salezjanów Współpracowników w Oratorium.
 • W czwartek przypada I Czwartek miesiąca. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych.

Od godz. 22:00 – 24:00 – czuwanie animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

 • W piątek przypada I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 17:30 nowenna do Niepokalanej. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej
 • W sobotę – I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 nowenna powiązana z nabożeństwem pierwszo-sobotnim. Także po tej Mszy św. wyruszy „Różaniec rodzin” ulicami naszego miasta.

 

 1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego przygotowania do obchodów Świąt Narodzenia Pana. Pragniemy wraz z Matką Bożą w atmosferze czuwania dobrze przeżyć ten czas. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00; dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy dzieci do oratorium na kakao i śniadanie. Roraty będą odprawiane w górnym kościele.

 

 1. W najbliższą niedzielę na godz. 12:30 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Po Mszy spotkanie formacyjne dla rodziców. Z kolei po Mszy św. wieczornej odbędzie nabożeństwo pokutne i spowiedź św. dla uczestników 33-dniowych rekolekcji oddania się Maryi.

 

 1. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 11-14 grudnia a wygłosi je Dariusz Kowalczyk ze Stowięcina, rodzinnej parafii ks. Proboszcza.