I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś I Niedziela W. Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Po wieczornej Mszy św. młodzież ze wspólnoty „Młodzi dorośli” zapraszają na Wieczór Chwały. Po Mszy św. wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni będą rozdawać ulotki z prośbą o przekazanie 1,5% dochodu na rzecz nieuleczalnie chorych dorosłych i dzieci.

Z polecenia Księdza Arcybiskupa po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w wyniku wojny na Ukrainie.

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Jan Bosko (wtorek), św. Kazimierz, królewicz (sobota) Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • wtorek – nabożeństwo do św. Jana Bosko o godz. 17:30
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Czwartek – I czwartek miesiąca – Godzina Święta o godz. 17:30. O godz. 18:00 Msza św. w intencji o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 22:00 czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 24:00 ze wspólnotą Wojowników Maryi.
 • Piątek – I piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 Droga Krzyżowa dla wszystkich, o godz. 16:00 spowiedź dla dzieci, o godz. 16:30 Msza św. i Droga Krzyżowa dla dzieci; o godz. 19:00 – Msza św. i Droga Krzyżowa oraz spowiedź dla młodzieży.
 • sobota – I sobota miesiąca – po Mszy o godz. 8:00 nabożeństwo pierwszo sobotnie w kościele i Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta.
 1. W najbliższą sobotę (4 marca) Rada Wychowawczo-Duszpasterska przeżywa swój dzień skupienia rozpocznie się o godz. 11:00 w domu zakonnym Sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa w Swarzewie.
 1. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 26-29 marca a poprowadzi je Paweł Żurawiński – salezjanin, kustosz pierwszego w Polsce sanktuarium bł. Stefana Wyszyńskiego w Kobylance.

Rekolekcje dla dzieci i młodzieży odbędą się w terminie 20-24 marca, a wygłosi je ks. Dominik Iwański, salezjanin pracujący w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Rumi. Zaplanujmy tak swój czas, aby poprzez uczestnictwo w tym duchowym przygotowaniu dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu

 1. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnim czasie do puszek. Na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebraliśmy 8 022 zł. W zeszłym tygodniu do puszek zebrana została kwota 10 093 zł, w całości przekazana na rzecz naszego seminarium w Lądzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 1. Przy naszym Oratorium formułuje się nowa grupa Oazy Dzieci Bożych. Zapraszamy dzieci od klas przygotowujących się do I Komunii świętej wzwyż na pierwsze spotkanie do naszego Oratorium w poniedziałek 6 marca o godz. 18:30. Więcej informacji u ks. Proboszcza.
 1. Szkoły Salezjańskie w Rumi zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się: dla chętnych do szkoły podstawowej – w sobotę 4 marca, a dla zainteresowanych liceum ogólnokształcącym – w sobotę 11 marca. Bliższe informacje na plakatach.
 2. Burmistrz Miasta Rumi Michał Pasieczny oraz Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego  ks. Zbigniew Hul zapraszają mieszkańców miasta w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” na Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych, która odbędzie się w dniu 1 marca 2023 roku o godz. 8.00 na Starej Rumi. Po Mszy św. o godz. 9:15 nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Armii Krajowej przy Rondzie Armii Krajowej.