II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Stąd po Mszy będą zbierane ofiary do puszek. Bardzo dziękujemy za ofiary złożone do puszki na utrzymanie kościoła i również za złożone ofiary na seminarium duchowne.

2. W tym tygodniu patronują nam: św. Łucja (środa), św. Jan od Krzyża (czwartek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
• poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
• środa – nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30. To również 13 dzień miesiąca, a więc po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
• Od soboty 16 grudnia zaczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Nowenna w sobotę po Mszy św. o godz. 8, w pozostałe dni o godz. 17:30.
• Roraty codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00. Dzieci zapraszamy z lampionami, a po Roratach od poniedziałku do piątku zapraszamy do Oratorium na gorące kakao i drożdżówki.

4. Z tyłu kościoła można nabyć świece wigilijne w cenie: małe – 10 zł, duże – 20 zł. Dochód przeznaczony na potrzebujących. Również można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne. Jak informowaliśmy opłatki zamówiliśmy u sióstr zakonnych. W ten sposób chcemy wesprzeć materialnie siostry.

5. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich w środę o godz. 18:00. Po Mszy św. otwarte spotkanie w kawiarence Oratorium przy herbacie i grach planszowych w miły towarzystwie.

6. Za tydzień w niedzielę młodzież i dzieci z Oazy będą rozprowadzały pierniczki na święta. Składając dobrowolną ofiarę wesprzemy naszą wspólnotę Oazową.

7. 16 grudnia w sobotę Rada Wychowawczo-Duszpasterska przeżywać będzie wyjazdowy dzień skupienia. O szczegółach wyjazdu ks. Proboszcz powiadomi osobiście.

8. Również od 16 grudnia tradycyjnie już będzie można nabywać choinki na placu boiska do koszykówki przy parkingu.

9. Od najbliższej niedzieli przeżywać będziemy rekolekcje adwentowe, które wygłosi ks. Łukasz Burnicki, salezjanin ze Szczecina.

10. Bardzo dziękujemy naszemu parafianinowi panu Pawłowi Melzerowi za pomysł, zainstalowanie klimatyzacji z nagrzewnicą w kawiarence parafialnej i ofiarność. Po Mszach św. od godz. 8 do 12:30 zapraszamy na kawę, ciasto.

11. Z tyłu kościoła również do wzięcia kartki ze zgłoszeniami chęci przyjęcia kapłana podczas kolędy, wizyty duszpasterskiej. Wypełnione zgłoszenia można zostawiać w skarbonkach, na furcie domu zakonnego, kancelarii i zakrystii do 20 grudnia. Zgłoszeń można również dokonać poprzez formularz dostępny na stronie internetowej parafii i na naszym Facebooku. Prosimy o przekazanie karteczek sąsiadom, a szczególnie chorym, a następnie przyniesienie ich powrotem do skarbonki, kancelarii, albo zakrystii.