II Niedziela Wielkiego Postu

II Niedziela Wielkiego Postu

Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Ad Gentes. Po wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do skarbonek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom. Jest to ogólnopolska zbiórka pieniężna. Bóg zapłać za złożone ofiary

 1. W tym tygodniu patronują nam: Św. Jan Bosko (czwartek). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian
 • czwartek – (ostatni dzień miesiąca ) – miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko
 • piątek – I piątek miesiąca. Tego dnia odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.     O godz. 16:30 Msza dla dzieci z drogą krzyżową. Msza św. dla młodzieży i  spowiedź o godz. 19:00
 • sobota – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8. Po Mszy wyruszy również Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
 1. W przeżywaniu Wielkiego Postu będą służyły nabożeństwa: drogi krzyżowe w każdy piątek o godz. 8:30 i 17:30 dla ogółu wiernych, o godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 19:00 dla młodzieży. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 1. We środę (28 lutego) swoje imieniny obchodzi Roman Rzepecki. Solenizanta uczcimy na mszy św. o godz. 18:00. Ogarnijmy Go naszymi modlitwami.
 1. Od przyszłej niedzieli tj. 3 marca godzinki będą się rozpoczynać o godz. 7:40.
 1. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek na ogrzewanie kościoła. Zebraliśmy 7 278 zł.
 1. Rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy na budowę windy. Ofiary można składać: w kopertach na tacę, do puszek w wyznaczoną niedzielę, przelewem na konto parafialne z dopiskiem „darowizna na windę”, a także poprzez zorganizowaną zrzutkę w Internecie. Więcej informacji na stronie parafialnej.
 1. Zapraszamy na kolejną edycję – wiosenną kursu przedmałżeńskiego. Spotkania odbywać się będą, co tydzień w czwartki w godzinach od 18.30 do 21.00. Rozpoczynamy od 4 kwietnia br. Zapisy w kancelarii lub na furcie domu zakonnego. Więcej szczegółów na stronie parafialnej.
 1. Zapraszamy na kolejne Spotkanie biblijne we wtorek 27 lutego  na godz. 19:00 do Oratorium.
 1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę parafialną śladami św. Jana Bosko. Więcej informacji w zakrystii.
 1. Z przodu kościoła – przy ołtarzu św. Jana Bosko wystawiony jest kosz na dary dla potrzebujących, przede wszystkim żywność opakowaną i środki czystości. Dary te przekazane zostaną najbardziej potrzebującym. Bóg zapłać za okazana życzliwość.
 1. Nasze szkoły salezjańskie zapraszają na Dzień Otwartych Drzwi, który odbędzie się w sobotę  02 marca w godz. 10:00 – 12:00. Bliższe informacje znajdują się na plakatach i stronach internetowych szkół.
 1. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o tych, co walczyli o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny i oddali dla niej swoje życie. Uroczystości miejskie rozpoczną się Mszą św. o godz. 8:00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, a następnie złożenie wieńców pod pomnikiem Armii Krajowej.
 1. W niedziele – 3 marca o godz. 12:30 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego Msza św. w języku kaszubskim.
 2. Zmarła Pani Elżbieta Rogala-Kończak, była pani burmistrz naszego miasta. Pogrzeb odbędzie się w środę 28 lutego o godz. 10:30 w kościele św. Judy Tadeusza w Rumi.