III Niedziela Adwentu

III Niedziela Adwentu

 1. Dziś III Niedziela Adwentu – rozpoczynamy nasze adwentowe rekolekcje. Głosi je Dariusz Kowalczyk – proboszcz z rodzinnej parafii naszego ks. Proboszcza. Życzymy darów Ducha Świętego na czas rekolekcji ks. Rekolekcjoniście oraz wszystkim parafianom.

Rozkład rekolekcji jest umieszczony na plakatach, w Auxilium i na stronach internetowych. We wtorek (13 grudnia) na godz. 9:00 zapraszamy chorych – będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych. Taca zbierana od poniedziałku do środy będzie przeznaczona dla ks. Rekolekcjonisty.

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Łucja (wtorek), św. Jan od Krzyża (środa). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
 • wtorek – różaniec za zmarłych o godz. 17:30. Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie.
 • środa – nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30.
 • Roraty – od poniedziałku do soboty o godz. 6:00.
 • W piątek (16 grudnia) rozpoczynamy nowennę do Bożego Narodzenia. Będzie ona o godz. 17:30, jedynie w sobotę i w wigilię o godz. 8:30.
 1. We wtorek 13 grudnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się w Oratorium przedświąteczne spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej. Zapraszamy delegatów z każdej wspólnoty i grupy parafialnej.
 1. Zakończyliśmy w naszej parafii 33-dniowe rekolekcje zawierzenia Maryi. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy się zaangażowali w tę inicjatywę, a szczególnie ks. Henrykowi Kaszyckiemu i Państwu Michałowi i Katarzynie Makurat.
 1. W środę o godz. 18 Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także w intencji ich bliskich. Od dzisiaj można wrzucać do pudełka z tyłu kościoła kartki z konkretnymi intencjami w tym temacie. Po Mszy św. świadectwo osoby z rodziny alkoholowej, która z Bożą pomocą stworzyła szczęśliwy dom.
 1. Jeszcze do czwartku (15 grudnia) można zgłaszać chęć przyjęcia księdza z wizytą duszpasterską (kolędą) – w formie kartek wrzucanych do skrzynek z tyłu kościoła lub przez formularz internetowy – https://forms.gle/r2RgPMdTLqxVQt3V6

Nadal także można po Mszach św. nabywać świece Caritas, pierniczki i opłatki. W tym roku opłatki zakupiliśmy od sióstr zakonnych z  Poznania. Chcemy w ten sposób wspomóc siostry.

8. Od soboty (17 grudnia) na boisku przy parkingu, jak co roku, będzie można nabyć choinki na święta.