III Niedziela Wielkanocna

III Niedziela Wielkanocna

  1. Dziś III Niedziela Wielkanocna i jest obchodzona jako Niedziela Biblijna. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Dziś także obchodzimy Święto Chrztu Polski ustanowione przez Sejm RP 22 lutego 2019 roku. Przyjęcie chrztu przez księcia Mieszka I w 966 r. jest tradycyjnie uważane za początek chrystianizacji Polski.
  1. Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • stałe nabożeństwa bez zmian.
  1. W dniach od 21 do 28 kwietnia w naszej parafii odbędą się Misje Parafialne, które głosić będzie o. Mariusz Lorenz – paulin. Zapraszamy wszystkich serdecznie do uczestnictwa w nabożeństwach i naukach. Ogólny zarys dostępny jest w Auxilium, na stronie parafialnej i będzie również w gablotach.
  2. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na rzecz windy do naszego kościoła. W następną niedzielę będzie można złożyć dobrowolne ofiary na cel budowy do puszek. Mamy nadzieję, że już niebawem rozpoczniemy pierwsze prace.
  1. Dziś przed naszym kościołem wolontariusze kwestować będą w ramach „Pola Nadzieli” na rzecz Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni.
  1. W przyszłą niedzielę 21 kwietnia na godz. 15.00 zapraszamy Rodziców Salezjanów na spotkanie w kaplicy zakonnej.

 

  1. W piątek 26 kwietnia , po Mszy św. wieczornej rozpocznie się kolejna edycja 33- dniowych rekolekcji kończących się oddaniem w niewolę Maryi. Dziś będzie możliwość nabycia nowej wersji książek, w oparciu o które prowadzone będą rekolekcje, przybliżona też zostanie sama idea rekolekcji.