Informacje dla I Komunii św.

Informacje dla I Komunii św.

 

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

  1. W październiku uczyliśmy się odmawiać RÓŻANIEC, modląc się wieczorem na różańcu. Proszę, abyście przesłali do mnie krótką wiadomość, np. „potrafię modlić się na różańcu” na moją pocztę: siostrajoannasp4@gmail.com

Bardzo dziękuję tym, którzy już to uczynili.

  1. Tak jak zaproponowałam na ostatniej wspólnej Eucharystii, na której otrzymaliście poświęcone książeczki do modlitw, nasze OCZEKIWANIE ADWENTOWE na przyjście Pana Jezusa wyrazimy poprzez wychwalanie Boga starożytnym hymnem „Chwała na wysokości Bogu”, zamieszczonym w książeczkach na str. 64.

Jeżeli uda się Wam odmówić go codziennie w ramach wieczornej modlitwy, zapraszając kogoś starszego od Was, aby na głos wychwalać Boga za cały przeżyty dzień, to na Boże Narodzenie będziecie już bez książeczki, na pamięć, mogli dołączyć się do śpiewu Aniołów w Betlejem, tak jak zapisał św. Łukasz w swojej Ewangelii: „I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów  niebieskich, które wielbiły Boga słowami:

„Chwała Bogu na wysokościach,

a na ziemi pokój

ludziom, w których sobie upodobał” (Łk 2,13-14)

Zapraszam, abyście to zadanie wyrazili plastycznie:

– z niebieskiej kartki A4 wyciąć chmurkę;

– na jednej stronie wypisać daty dni grudniowych, aż do 24 grudnia;

– każdego wieczoru zaznaczyć ilu domowników odmawiało z Tobą „Chwała na wysokości”; siebie i tych, którzy Ci towarzyszyli oznacz gwiazdką, np. 13.12 ***;

– na drugiej stronie przygotuj starannie jedno z wyrażeń wychwalających Boga z tego hymnu, np.: CHWALIMY CIĘ, albo WYSŁAWIAMY CIĘ …. Wypisz je na środku chmurki, w Wigilię czekając na pierwszą gwiazdkę, policz ile gwiazdek zdobyłeś dla Małego Jezusa i taką ilość, jaką udało się Wam uzbierać w czasie adwentu, wyrysuj, albo przyklej obok tego napisu.

– na dole chmurki podpisz: np. Janek K., SP 6, kl.3a z RODZINĄ;

– taki prezent duchowy dla Jezusa przynieś do żłóbka w kościele (o 16. w Wigilię będzie msza pasterska dla dzieci w naszym kościele!!!), będzie tam przygotowany koszyk z napisem DAR DZIECI KOMUNIJNYCH. Jeśli będziesz poza Rumią w święta, to przynieś ten dar, gdy wrócisz.

Pozdrawiam Wszystkich. Modlimy się za Was i liczymy też na Wasze modlitwy

s. Joanna

 

Graficzna wskazówka na : https://www.facebook.com/rumia.wspomozycielka/