IV Niedziela Wielkiego Postu

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dziś III Niedziela W. Postu –  o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Piątek – Droga krzyżowa O godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich, o godz. 16:30 Droga krzyżowa dla dzieci; o godz. 19:00 – dla młodzieży.

 

 1. Od poniedziałku do czwartku dzieci ze szkół podstawowych nr 4 i nr 8 przeżywać będą swoje rekolekcje wielkopostne. We wtorek, środę i czwartek zapraszamy młodzież na nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00. Otoczmy dzieci, młodzież i księdza rekolekcjonistę modlitwą.

 

 1. W piątek (24 marca)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy poczty sztandarowe. Po Mszy Apel Maryjny, który porpowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

 

 1. W sobotę (25 marca)uroczystość Zwiastowania NMP – Dzień Świętości Życia i Adopcji Dziecka Poczętego także dzień modlitwy o pokój. Msze św. o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. O godz. 15:00, w kaplicy domu zakonnego Msza św. na zakończenie kursu przedmałżeńskiego w naszej parafii. W sanktuarium na wieczornej Mszy św. zostaną złożone przyrzeczenia duchowej adopcji dziecka poczętego. Deklaracje będzie można wypełnić przed Mszą św.

 

 1. W czwartek (23 marca) przypada 19 rocz. śmierci Henryka Brunki – salezjanina, który jest pochowany w naszej kwaterze na cmentarzu komunalnym. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.

W sobotę (25 marca) przypada 4 rocz. śmierci ks. Romana Raka – długoletniego duszpasterza naszej parafii. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o zmarłych kapłanach w naszych modlitwach.

 

 1. Już dzisiaj zapowiadamy, że 20 marca (poniedziałek) przypada uroczystość św. Józefa, naszego wielkiego orędownika w Niebie. Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o dobrego mężów i żony. Zapraszamy małżeństwa, narzeczonych i młodych ludzi, którzy pragną w przyszłości zawrzeć związek małżeński. Podczas Mszy uczcimy również naszego Solenizanta, Józefa Deniziaka. Pamiętajmy o nim w codziennych modlitwach.
 2. W piątek (31 marca) Wojownicy Maryi zapraszają na Ekstremalną Drogę Krzyżową z Jastrzębiej Góry na Hel. Szczegóły na plakatach.