IX Niedziela zwykła

IX Niedziela zwykła

 1. Dziś przeżywamy IX Niedzielę zwykłą wciągu roku. Po Mszy św. przed kościołem tradycyjna w pierwszą niedzielę czerwca zbiórka do puszek na uczelnie katolickie. Bóg zapłać za złożone w zeszłym tygodniu ofiary do puszek na rzecz budowy windy do naszego Sanktuarium. Przed Sanktuarium przedstawiciele Akcji Katolickiej rozdają Vademecum wyborcze katolika – test Rady Społecznej Episkopatu Polski o zasadach, jakimi winni kierować się ludzie wierzący w wyborach.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Karol Lwanga i Towarzysze (poniedziałek), św. Bonifacy (środa), NMP w tajemnicy Niepokalanego Serca oraz bł. Stefan Sandor (sobota). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian
 • Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec. Nabożeństwa czerwcowe o stałych porach. Od niedzieli  do piątku o godz. 17:30. W sobotę po Mszy św. o godz. 8.
 • czwartek – przypada I czwartek miesiąca. nabożeństwo o godz. 17:30. Od godz. 22 do północy adoracja prowadzona przez Wojowników Maryi
 • w piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. – nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16. O godz. 16:30 Msza dla dzieci.
 1. We wtorek przypada 21 rocznica śmierci ks. Wacława Dorabiały. Za zmarłego kapłana będzie odprawiona Msza św. o godz. 6:00.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za ks. Jakuba Marka, który niedawno obchodził swoje imieniny. Otoczmy Solenizanta modlitwą. Decyzją naszego Przełożonego Inspektorii św. Wojciecha odchodzi z naszej Wspólnoty Jakub Marek, katecheta i opiekun Liturgicznej Służby Ołtarza. W jego miejsce natomiast został skierowany ks. Grzegorz Bujałkowski, wyświęcony w tym roku. Bardzo dziękujemy ks. Jakubowi za pracę i to wszystko, co włożył do naszej wspólnoty parafialnej. W nowej placówce życzymy życzliwości wiernych i opieki Wspomożycielki Wiernych. Ks. Jakuba pożegnamy 23 czerwca na Mszy św. o godz. 12:30. Natomiast ks. Grzegorza powitamy w naszej wspólnocie 30 czerwca.

 

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania dla wiernych, którzy przygotowali i udekorowali ołtarze na procesji, Siostrze Joannie za udekorowanie kościoła i przygotowanie procesji, dzieciom sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej oraz wszystkim zaangażowanym w śpiew, oprawę muzyczną i logistyczną. W tym miejscu również dziękujemy panom, którzy cały maj odgrywali pieśni maryjne na dachu przy starej kaplicy.

 

 1. Przez cały okres Oktawy Bożego Ciała procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy św.

 

 1. Zapraszamy na Festyn parafialny, który odbędzie się w najbliższą sobotę 8 czerwca od godz. 14:00. Dochód z festynu będzie przeznaczony na cele budowy windy do Sanktuarium. Jeśli ktoś może wspomóc festyn jakimiś zabawkami, gadżetami albo fantami prosimy o zgłoszenie na furcie domu zakonnego, zakrystii lub Oratorium.

 

 1. Poszukujemy nauczyciela lekcji religii do jednej ze szkół w Rumi. Chętnych katechetów i osoby mogące pomóc prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.