Jubileusz 75-lecia poświęcenia obrazu rumskiej Wspomożycielki

Jubileusz 75-lecia poświęcenia obrazu rumskiej Wspomożycielki

To była piękna uroczystość, do której przygotowywaliśmy się całą parafią. 28 stycznia 2024 roku Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych wypełnione do ostatniego miejsca czcicielami Maryi, której cudowny wizerunek czczony jest od 1949 roku w Rumi. Uroczystej Mszy św. przewodniczył J.E. Ks. Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC, Metropolita gdański. Okolicznościowe kazanie wygłosił Przełożony salezjańskiej Inspektorii św. Wojciecha z siedzibą w Pile ks. Tadeusz Itrych SDB. 

Ks. Inspektor w kazaniu przybliżył pokrótce historię czci jaką darzą wierni w rumskiej wspólnocie wierzących. Zwrócił również uwagę na niezastąpione wstawiennictwo  rolę Maryi w walce z pokusami złego ducha, który ciągle kusi równymi propozycjami i pokusami. Maryja Wspomożycielka prowadzi nas nieustannie do Chrystusa, który nieustanni ma moc uwalniania z grzechów, z niewoli różnego rodzaju i uzdrawiania. 

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali niedzielą uroczystość. Szczególne podziękowania dla Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej, poszczególnym grupom parafialnym i licznej grupie gości przybyłych na uroczystość, w tym Salezjanm, Córkom Maryi Wspomożycielki, członkom Rodziny Salezjańskiej, Siostrom Zmatwychwstankom. 

Podczas uroczystości również byli przedstawiciele władz samorządowych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, Starostwa w Wejherowie i Urzędu Miasta Rumi, Pomorskiego Zrzeszenia Kaszubów, Cechów Rzemieślniczych i rumskich szkół. 

Wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać. 

 

Tekst: ks. Rafał Burnicki SDB

Zdjęcia: Andrzej Gojke