Niedziela Chrztu Pańskiego

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Dzisiaj przeżywamy Chrztu Pańskiego, która kończy okres Narodzenia Pańskiego. Warto zadać sobie dzisiaj pytanie, czy pamiętamy o dacie naszego chrztu św., który dla każdego chrześcijanina jest włączeniem do wspólnoty Kościoła.

W dniu dzisiejszym po Mszach św. będzie zbiórka dobrowolnych ofiar na ogrzewanie naszego kościoła. Również po Mszy św. wolontariusze będą rozprowadzali cegiełki w formie kalendarzy na rzecz Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni.

Akcja Katolicka natomiast będzie rozdawała ulotki zachęcające do indywidualnego i rodzinnego odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.

Również dzisiaj o godz. 16:30 w dolnym kościele wspólne kolędowanie, na które zaprasza chór parafialny.

 

 1. W tym tygodniu patronuje nam bł. Tytus Zemann (poniedziałek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa w tym tygodniu: poniedziałek – 16:30 wynagradzające NSPJ, środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych.
 • sobota – 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.

 

 1. W środę 10 stycznia o godz. 18 Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Mszę św. w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. Po Eucharystii, w Oratorium odbędzie się spotkanie organizacyjne w sprawie rozpoczynającego się w naszej parafii Kursu 12 kroków. Jeśli ktoś odczuwa bezsilność z jakiegoś powodu to ten kurs jest propozycją, która może pomóc.

 

 1. W najbliższą niedzielę zapraszamy na godz. 15 na koncert kolęd do górnego kościoła. Kolędy wykonają dzieci ze SP 8 i SP 10 oraz orkiestra parafialna.

 

 1. W dniach 29 stycznia – 2 lutego (pierwszy tydzień ferii) w naszym Oratorium odbędzie się zimowisko dla dzieci w wieku 7-14 lat. Karty zgłoszeniowe można pobrać z furty domu zakonnego lub Oratorium i uzupełnione oddajemy w te same miejsca do niedzieli 14 stycznia. Więcej szczegółów znajdziemy na oratorynym Facebooku.

 

 1. W tym tygodniu odwiedzimy wiernych z kolędą według następującego porządku:
  • 07 stycznia (niedziela) – ul. Szczecińska 18 i wolnostojące, Opolska, Elbląska, Gnieźńieńska, Wileńska, 3 Maja
  • 08 stycznia (poniedziałek) – ul. Lubelska, Łódzka, Olsztyńska, Suwalska, Ks. Ormińskiego, Oliwska, Słupska, Janowska, Bydgoska, Wyszeckiego.
  • 09 stycznia (wtorek)– ul. Radomska, Toruńska, Wrocławska 15 i  wolnostojące, Krakowska
  • 10 stycznia (środa) – Wrocławska 31, 33, 35, 37 i kolęda uzupełniająca
  • 11 stycznia (czwartek) – kolęda uzupełniająca.

 

W najbliższą niedzielę (14 stycznia) na godz. 17:30 zapraszamy na tzw. nabożeństwo kolędowe szczególnie dla tych wszystkich, którzy w tym roku nie zdecydowali się, albo z jakiegoś powodu nie mogli  przyjąć kolędy.