Niedziela Miłosierdzia (16.04.)

Niedziela Miłosierdzia (16.04.)

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia – Uroczystość, która została wprowadzona w Kościele na wyraźne żądanie Pana Jezusa w objawieniach św. Siostrze Faustynie Kowalskiej. Jest to również święto patronalne Caritas. Stąd po Mszy św. będzie możliwość wesprzeć działalność Caritas przez dobrowolne ofiary do puszek. Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Miłosierdzia – pamiętajmy o postawie miłosierdzia względem innych, potrzebujących osób. O godz. 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz diecezjalnego Caritas.

 

  1. Rozkład nabożeństw w tym tygodniu:
  • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16:30
  • środa – stała nowenna do NMP Wspomożenia Wiernych o godz. 17:30. po Mszy św. wieczornej modlitwa przed figurą św. Józefa.

 

  1. We wtorek (18 kwietnia) po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.

 

  1. W najbliższą sobotę (22 kwietnia) przeżywamy w naszym Sanktuarium Święto Inspektorii z udziałem wielu salezjanów i członków Rodziny Salezjańskiej na czele z przełożonymi wyższymi z naszej Inspektorii. Zapraszamy do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 10:00, której przewodniczyć będzie ks. Inspektor Tadeusz Itrych SDB.

 

  1. Wspólnota „Młodzi dorośli” zaprasza na Wieczór Chwały w najbliższą niedzielę (23 kwietnia) po Mszy św. wieczornej, około godz. 19:00.

 

  1. W najbliższą niedzielę (23 kwietnia) będzie zbiórka dobrowolna do puszek na pokrycie kosztów organizacyjnych Ogólnopolskiego Kongresu Maryi Wspomożenia Wiernych, jaki odbędzie się w naszym Sanktuarium 6 maja bieżącego roku. Już teraz zapraszamy. Szczegółowy plan na plakatach i stronie internetowej.

 

  1. Również w następną niedzielę przed naszym kościołem wolontariusze ubrani w żółte koszulki będą zbierać datki na wsparcie domów hospicyjnych. W podziękowaniu każdemu darczyńcy przekażą żonkilową naklejkę, kwiat symbolizujący nadzieję.

 

  1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Rumskiej Wspomożycielki.