Niedziela Świętej Rodziny

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny. – Jest to ostatni dzień roku kalendarzowego. Życzymy, aby następny był pełen łaski Bożej, przeżyty w zdrowiu i miłości.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Boża Rodzicielka Maryja (poniedziałek), św. Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu (wtorek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • W poniedziałek uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – rozkład Mszy św. jak w niedziele oprócz Mszy św. o godz. 6:30. Tego dnia jest święto nakazane, a więc jest obowiązek uczestnictwa we Mszy św.
 • wtorek – Różaniec za zmarłych o godz. 17:30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • czwartek – I czwartek miesiąca – nabożeństwo o godz. 17:30. Od godz. 22 do północy adoracja prowadzona przez Wojowników Maryi
 • piątek – I piątek miesiąca. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8 i o 17:30. Tego dnia nie będzie nabożeństwa dla dzieci i młodzieży z racji kolędy. Okazja do spowiedzi podczas Mszy św.
 • sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego. Rozkład Mszy św. jak w niedziele. Tego dnia będzie poświęcenie kredy i kadzidła. Taca przeznaczona będzie również na Krajowy Fundusz Misyjny. Po Mszy św. o godz. 8 wyrusza Różaniec Rodzin ulicami miasta.

 

 1. 6 stycznia odbędzie się w Rumi Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11 w parafii Podwyższenia Krzyża św. Po Mszy Orszak wyruszy do pomnika św. Jana Pawła II. Więcej szczegółów na plakatach.

 

 1. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Tego dnia zbierzemy do puszek dobrowolne ofiary na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za każdą ofiarę.

 

 1. Informujemy, że są jeszcze miejsca na pielgrzymkę z Żywym Różańcem do Helu 20 stycznia i na pielgrzymkę parafialną śladami ks. Bosko do Włoch w dniach 2-9 kwietnia. Więcej informacji i zgłoszenia w zakrystii kościoła lub bezpośrednio u ks. Henryka Kaszyckiego.

 

 1. W tym tygodniu odwiedzimy wiernych z kolędą według następującego porządku:
  • 02 stycznia (wtorek) – ul. Torowa 1, 3, i wolnostojące, Abrahama 7, Kochanowskiego
  • 03 stycznia (środa) – ul. Abrahama wolnostojące, Marynarska, Świętojańska, Pucka, Objazdowa, Ks. L. Gierosa  1, 5, 6, 8
  • 04 stycznia (czwartek)– ul. Piłsudskiego, Gdyńska, Helska, Sopocka, Ks. L. Gierosa  2, 3, 4, Warszawska
  • 05 stycznia (piątek) – ul. Poznańska, Szczecińska 1, Andersa

07 stycznia (niedziela) – ul. ul. Szczecińska 18 i wolnostojące, Opolska, Elbląska, Gnieźńieńska, Wileńska, 3 Maja.                                                                                                              ⇒     

 

Wszystkich, którzy nie zdążyli jeszcze zgłosić chęci przyjęcia kolędy informujemy, że można to jeszcze zrobić w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie. Z wizytą duszpasterską przyjdziemy w terminie kolędy uzupełniającej.