Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Niedziela Zesłania Ducha Świętego

Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Wierni przy spełnieniu zwykłych warunków mogą uzyskać odpustu zupełnego za pobożne uczestnictwo w kościele lub kaplicy i uroczyste wyśpiewanie „O Stworzycielu Duchu, przyjdź”. O godz. 14:00 Msza św. w j. kaszubskim               w dolnym kościele.

W dniu dzisiejszym dzieci przyjmą (przyjęły) pierwszy raz Pana Jezusa w Komunii św. Otoczmy je oraz ich najbliższych życzliwą modlitwą. Bardzo dziękujemy w tym miejscu s. Joannie za całoroczne przygotowanie dzieci do tego ważnego wydarzenia w ich życiu.

 

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Matka Kościoła (poniedziałek), NMP Wspomożenie Wiernych (piątek). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • W poniedziałek – Zielone Świątki. Msze św. o godz. 6, 7, 8, 10 (dk) i 18.
  • We wtorek naszą parafię nawiedzą relikwie św. Wojciecha, patrona Polski, Archidiecezji i pilskiej Inspektorii salezjańskiej. O godz. 17:30 gromadzimy się przed kościołem, gdzie odśpiewamy wspólnie Litanię loretańską i przywitamy św. Wojciecha. Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. Inspektor Tadeusz Itrych.
  • W środę czuwanie przy relikwiach św. Wojciecha od godz. 9:00 do godz. 16:00. Zakończenie peregrynacji relikwii – o godz. 16:00 Msza św. i modlitwa o powołania do służby Bożej.
  • W piątek – Uroczystość NMP Wspomożenia Wiernych – odpust parafialny. Główna Msza św. odpustowa o godz. 18:00. Na Mszę odpustową zapraszamy orszak procesyjny. Po Mszy św. odpustowej Hołd Wspomożycielce. O godz. 20:15 wyruszamy z procesją z figurą Matki Bożej do parafii pw. bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

 

  1. W najbliższą niedzielę (26 maja) o godz. 12:30 Msza św. w intencji dzieci rocznicowych I Komunii św. Spowiedź dla dzieci odbędzie w Sanktuarium w sobotę 25 maja o godz. 9:00.

 

  1. W sobotę wyruszamy pieszą pielgrzymką do Wejherowa. Msza dla pielgrzymów o godz. 7:00. Po Mszy św. formujemy pielgrzymkę i łączymy się z parafią Podwyższenia Krzyża św. przy pomniku św. Jana Pawła II. Jeśli ktoś chciałby wspomóc finansowo pielgrzymkę prosimy o złożenie dobrowolnych ofiar do skarbonek umieszczonych z tyłu kościoła przy filarach. Bóg zapłać.

 

  1. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali do puszek dobrowolne ofiary na windę do naszego Sanktuarium. Całość prac rozpoczniemy w sierpniu. Zakończenie planowane jest na koniec października. Bóg zapłać za złożone ofiary.