Nowi członkowie Żywego Różańca

Nowi członkowie Żywego Różańca

7 października w święto Matki Bożej Różańcowej przyjęto 39 nowych członków do Żywego Różańca, spośród których 20 złożyło ślubowanie.

Msza św. rozpoczęła się procesyjnym wniesieniem relikwii Bł. Pauliny Jaricot przy śpiewie hymnu różańcowego.

W homilii ks. Henryk mówił, między innymi, o wielkim cudzie zwycięstwa 7 października 1571 roku pod Lepanto, zawdzięczanemu krucjacie różańcowej ogłoszonej przez św. Piusa V. Wspomniał również, że do odmawiania różańca zachęcali poszczególni święci i papieże. Wśród nich  Benedykt XVI a także nasz święty Jan Paweł II, który dodał tajemnice światła. Zaś w  objawieniach Matka Boża prosiła i nadal prosi o odmawianie różańca dlatego z radością patrzymy na tak liczną grupę, która odpowiedziała na Jej wezwanie, mówił ks. Henryk.

Następnie pani Maria Żarkowska odczytała nazwiska przystępujących do ślubowania, jednocześnie prosząc o podejście do stóp ołtarza. Akt ślubowania, w imieniu zawierzających się, odczytała pani Anna Szwagrowska, a ks. Proboszcz Rafał Burnicki wręczył legitymacje członkowskie i modlitewniki. Gratulując podziękował za włączenie się do rodziny różańcowej, prosząc o modlitwę w jego intencji i w intencjach parafii. Każdy z uczestników tego wydarzenia złożył symboliczną różę Matce Bożej, jako znak gotowości codziennego składania duchowych róż. Nadzelatorka, w imieniu członków żywego różańca odnowiła przyrzeczenia.

Po Mszy świętej, zwyczajem wspólnoty, był czas na wspólną fotografię i spotkanie przy dobrym cieście i kawie.