ODPUST PARAFIALNY

ODPUST PARAFIALNY

  1. Dziś IV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W naszej parafii przeżywamy uroczystość św. Jana Bosko, który jest patronem naszego miasta Rumi. Bardzo się cieszymy i serdecznie witamy wśród nas biskupa Vitalija Krywickiego, salezjanina, biskupa kijowsko-żytomierskiego. Podczas Mszy św. odpustowej o godz. 12:30 modlić się będziemy o pokój dla Ukrainy. Przed kościołem zbiórka do puszek dla potrzebujących pomocy z Ukrainy. O godz. 17:30 nowenna do św. Jana Bosko.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30. O 17:30 ostatnia nowenna do św. Jana Bosko.
  • wtorek – wspominamy św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo ku jego czci. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy orszak procesyjny i wszystkie grupy i wspólnoty. Po Mszy św. wspólne świętowanie w Oratorium, gdzie spotkamy się przy cieście, kawie, herbacie i wspólnej zabawie.
  • czwartek – przypada I czwartek miesiąca. O 17:30 Godzina święta. Na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 22:00 do 24:00 adoracja prowadzona przez Wojowników Maryi.
  • piątek – przypada I piątek miesiąca. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po południu od godz. 16:00 spowiedź, a po niej o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.
  • sobota – po Mszy św. porannej ok. 8:30 nabożeństwo pierwszo sobotnie i wyjście z modlitwą różańcową ulicami miasta, tzw. Różaniec Rodzin.

 

  1. W środę 1 lutego dzień modlitwy za zmarłych salezjanów. Polecajmy w modlitwach szczególnie tych, którzy pracowali w naszej parafii.

                                                            

  1. W czwartek święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej Matki Boskiej Gromnicznej. Zapraszamy do udziału we Mszach św. ze świecami. Tego dnia przeżywamy światowy dzień życia konsekrowanego. Stąd taca przeznaczona będzie na klasztory klauzurowe.