Ogłoszenia parafialne – 8.10.2023

Ogłoszenia parafialne – 8.10.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Trwamy w miesiącu październiku, miesiącu różańca świętego. Przypominamy, że za odmówienie pobożne różańca w kościele, kaplicy, w rodzinie i w innych zgromadzeniach ludzi można uzyskać odpust zupełny przy spełnieniu zwykłych warunków.
 1. W tym tygodniu patronują nam: Bł. Honorat Koźmiński i Bł. Aleksandrina Maria da Costa (piątek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • piątek – po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie
 • codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 w dolnym kościele
 1. Dziś w niedzielę ma Mszy św. o godz. 12.30 odbędzie się poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 1. We wtorek – 10 października o godz. 18.00 odbędą się warsztaty muzyczne w ramach Światowych Dni „ Śpiewaj w chórze – Muzyka Wsparciem Osób w Depresji”.
 1. We wtorek – 10 października spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej.
 1. W środę – 11 października Diakonia Wyzwolenia zaprasza na mszę św. o godz. 18.00 w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń oraz w intencji ich bliskich. Po Eucharystii zachęcamy do udziału w konferencji „ Krucjata Wyzwolenia Człowieka – koło ratunkowe dla osób uzależnionych i ich rodzin.
 1. We czwartek – 12 października kolejna rocznica koronacji obrazu MB Wspomożenia Wiernych w naszym kościele – nasz odpust. Na Mszy św. o godz. 18.00 orszak procesyjny. Uczcijmy  w sposób uroczysty naszą Wspomożycielkę.
 1. W niedzielę – 15 października o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. za Jubilatów obchodzących 25 lat sakramentu małżeństwa. Po Mszy św. zapraszamy na kawę i ciasto do domu zakonnego. Prosimy o zgłaszanie uczestnictwa do czwartku 12 października.
 1. W niedzielę – 15 październikaDzień Dziecka Utraconego, zapraszamy na nabożeństwo na Cmentarzu Komunalnym przy pomniku Dziecka Utraconego na godz. 15.00
 1. Także w najbliższą niedzielę – 15 października na Mszy św. o godz. 10 zaśpiewa chór parafialny.
 1. Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona dnia 15 października w parafii pw. Św. Jana z Kęt o godz. 15.00.
 1. Przypominamy o spotkaniach warsztatowych dla rodzin. Szczegóły na plakacie.