ŚDM w Lizbonie okiem naszej Młodzieży

ŚDM w Lizbonie okiem naszej Młodzieży

Wróciliśmy ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie! Był to piękny czas spotkania z Panem Bogiem, Papieżem oraz drugim człowiekiem. Mieliśmy okazję uczestniczyć we Mszy św rozpoczynającej Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie w parku Eduarda jak również dzien pozniej w tym samym miejscu przywitać Ojca Świetego pośród młodych z całego świata. Czwartek spędziliśmy w Estorill na #SYMFestival, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć spektakl ze snów sw Jana Bosko oraz wspólnie przeżyć Adoracje Najświętszego Sakramentu. Był to dzien radości charyzmatu ksiedza Bosko.
 
W piątek braliśmy udział w katechezach oraz Mszy św dla młodzieży z Polski, a wieczorem udaliśmy się na stadion Polonii znajdujący sie w innej części Lizbony by wraz z naszymi rodakami przezywać wspólnie Drogę Krzyżową oraz uczestniczyć w Uwielbieniu “Każdy wschód Słońca Ciebie zapowiada” . W sobotę od rana zaczęliśmy się pakować by wyruszyć na miejsce czuwania z Ojcem Świętym. Po ulokowaniu się w naszym sektorze rozpoczęła się wigilia czuwania na ktorej papież wygłosił swoje słowo skierowane do młodych czuwających wspólnie na polu. Papież zachęcał byśmy nie lękali się ale jaśnieli i słuchali. W niedziele rano rozpoczęła się Msza posłania na ktorej papież ogłosił, ze następne ŚDM odbędą się w Seulu – Korea Południowa w 2027 roku. Daj Boże, ze bedziemy mogli rozniez tam uczestniczyć w tym pięknym i owocnym spotkaniu.
Ostatniego dnia pojechaliśmy autokarami na pielgrzymkę do Fatimy, gdzie mieliśmy okazje zobaczyć sanktuarium, nawiedzić groby pastuszków, którym ukazała się Maryja.
 
Był to wspaniały czas, który bardzo nas ubogacił. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas, abyśmy mogli uczestniczyć w tych Światowych Danich Młodzieży- pamiętaliśmy o Was w modlitwie! Bóg zapłać!
 
Aleksandra Tomkiewicz i Aleskandra Lange –  “Młodzi Dorośli”