Uroczystość Chrystusa Króla

Uroczystość Chrystusa Króla

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to również Światowy Dzień Młodzieży i święto patronalne Gdańskiego Seminarium Duchownego i Akcji Katolickiej. Odpust zupełny może otrzymać ta osoba, która w dniu dzisiejszym przy spełnieniu zwykłych warunków, publicznie odmówi „Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi: „O Jezu najsłodszy”.

W najbliższą niedzielę będziemy gościli kleryków. Tego dnia taca będzie przeznaczona na Seminarium. Natomiast do puszki po Mszach św. będzie można złożyć ofiary na utrzymanie kościoła.

 1. W tym tygodniu patronuje nam św. Andrzej Apostoł (czwartek) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • środa – rozpoczynamy nowennę do Niepokalanego Poczęcia NMP o godz. 17:30. Nowenna będzie codziennie o godz. 17:30, oprócz soboty – po Mszy św. o godz. 8:00
 • czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła i ostatni dzień miesiąca ku czci św. Jana Bosko.
 • piątek – I piątek miesiąca. Tego dnia odwiedzimy chorych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8. Spowiedź dla dzieci od godz. 16. O godz. 16:30 Msza dla dzieci. Msza św. dla młodzieży i spowiedź o godz. 19:00
 • sobota – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8. Po Mszy wyruszy również Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne 28 listopada o godz. 19:00 w dolnym kościele. Tematem spotkania będzie 3 rozdział Księgi Rodzaju, czyli historia o grzechu.
 1. W najbliższy czwartek, w godz. 11-14 będzie można skorzystać z porady pani psycholog w poradni przy kancelarii parafialnej. Pierwsza wizyta refundowana jest przez parafię. Zachęcamy do skorzystania z tej formy pomocy.
 1. Od następnego poniedziałku (4 grudnia) rozpoczynamy Roraty o godz. 6:00 w Sanktuarium. Po Mszy św. zapraszamy dzieci na gorące kakao i drożdżówki do Oratorium.
 1. Od najbliższej niedzieli będzie można zaopatrzyć się w opłatki wigilijne i świece Caritas. Opłatki, podobnie jak w zeszłym roku, nabyliśmy u sióstr zakonnych. W ten sposób chcemy również wspomóc
 1. Informujemy, że codziennie rano ok. godz. 7:00 dwóch kapłanów odprawia Msze św. w kaplicy domu zakonnym. Chętnie przyjmiemy intencje (również Msze św. gregoriańskie), które będą odprawiane właśnie w kaplicy. Więcej informacji w kancelarii parafialnej.
 1. Po Mszy św. zapraszamy do kawiarenki parafialnej na ciasto i kawę.
 2. Metropolita Gdański zaprasza do udziału w uroczystej Mszy św., podczas której, w liturgicznym obrzędzie, po raz pierwszy w naszej archidiecezji zostaną posłani do posługi w parafiach świeccy katechiści, którzy ukończyli formację w archidiecezjalnej Szkole Katechistów. Zadaniem katechistów jest wspieranie duszpasterzy w ożywianiu życia religijnego w swoich parafiach poprzez prowadzenie spotkań modlitewnych, katechez dla dorosłych, przygotowania do sakramentów, itp. Eucharystia zakończy się obrzędem odprowadzenia do drzwi katedry relikwii św. Wojciecha. Wyruszą one tego dnia w roczną pielgrzymkę po wszystkich parafiach naszej archidiecezji. Celebracja będzie miała miejsce już za tydzień – w pierwszą niedzielę adwentu, 3 grudnia, o 10.00.