V Niedziela zwykła

V Niedziela zwykła

  1. Dziś V Niedziela Wielkanocna, która kończy czas świętych misji. Bardzo dziękujemy o. Mariuszowi Lorencowi, paulinowi, który przez cały tydzień głosił do nas Słowo Boże. Módlmy się, aby ono przyniosło obfity plon w życiu każdego z nas.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Katarzyna Sieneńska, patronka Europy (poniedziałek), św. Józef, rzemieślnik (środa), św. Atanazy (czwartek), NMP Królowa Polski, główna patronka Polski (piątek), św. Florian (sobota). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • stałe nabożeństwa bez zmian.
  • czwartek – przypada I czwartek miesiąca. nabożeństwo o godz. 17:30. Od godz. 22 do północy adoracja prowadzona przez Wojowników Maryi
  • piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej patronki Polski. Rozkład Mszy św. jak w niedzielę. O godz. 9:30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Na Mszę św. zapraszamy Orszak procesyjny. Z racji uroczystości nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • sobota – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8. Po Mszy wyruszy również Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. W środę rozpoczynamy maj – miesiąc maryjny. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30, w soboty po Mszy o godz. 8:00. Dzieci zapraszamy na nabożeństwa przy grocie Matki Bożej od poniedziałku do piątku o godz. 17:00. Codziennie też o godz. 21:00 zapraszamy na Apel Jasnogórski do naszego Sanktuarium.

 

  1. We wtorek o godz. 19 w Oratorium zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne. Tym razem przyjrzymy się kolejnym bohaterom Księgi Rodzaju – Izaakowi i Jakubowi.