VI Niedziela zwykła

VI Niedziela zwykła

 1. Dziś VI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie bieżących wydatków potrzebnych na utrzymanie naszego kościoła. Bóg zapłać.

 

 1. W związku z trzęsieniem ziemi, które w ostatnich dniach miało miejsce w Turcji i Syrii,  Ksiądz Arcybiskup – w odpowiedzi na apel Przewodniczącego KEP – zarządził na dzisiejszą niedzielę zbiórkę ofiar pieniężnych we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej na rzecz poszkodowanych w tej tragedii. Ofiary można złożyć do puszek przed kościołem.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Cyryla i św. Metodego, patronów Europy (wtorek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • Wtorek – o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.
 • Środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • Czwartek – o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

 

 1. Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi organizuje pielgrzymkę autokarową do Medjugorie w dniach: 7 – 16 lipca 2023 r. Koszt pielgrzymki to: 1250 zł i 250 euro. Chętnych zapraszamy do kontaktu z Ks Pawłem Boike.

 

 1. 16 lutego w naszej parafii rozpoczyna się kurs dla małżeństw sakramentalnych: „Zatrzymaj się w biegu – czyli jak owocnie korzystać z sakramentu małżeństwa”. Szczegóły na plakatach i ulotkach.

 

 1. Od 23 lutego prowadzony będzie w naszej parafii kurs przedmałżeński. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii lub na furcie domu zakonnego.

 

 1. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podpisywania krucjaty abstynenckiej. Więcej informacji za tydzień.

 

 1. Wspólnoty Neokatechumenalne z naszej parafii rozpoczęły kolejny etap swojej formacji obejmujący chodzenie po domach w 2, 3 -osobowych zespołach. Niedawno zostali uroczyście posłani do tej misji przez Księdza Biskupa, a od najbliższego tygodnia wyruszą do Waszych domów by dzielić się świadectwem wiary. Będą oni posiadali odpowiednie identyfikatory. Serdecznie prosimy o życzliwe przyjęcie tych Braci i Sióstr, by dzielić się wzajemnie doświadczeniem wiary, bo przecież: „wiara pochodzi ze słuchania”.