VI Niedziela zwykła

VI Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedziela zwykła w ciągu roku. Jest to Światowy Dzień Chorego, stąd po Mszy św. o godz. 10 namaszczenie chorych. Rozpoczynamy również dzisiaj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w czasie Wielkiego Postu. Przy figurze św. Jana Pawła II znajduje się Księga Abstynencji.

Dzisiaj również o godz. 14 Msza św. w j. kaszubskim w parafii pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego.

 

 1. Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian
 • wtorek 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 • środa – Środa Popielcowa – rozpoczęcie Wielkiego Postu. Tego dnia Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą sprawowane o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk); 16:30; 18:00 i 20:00. W tym dniu obowiązuje post ścisły, a więc wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (wierni od 14 roku życia), a także jeden posiłek do syta i dwa mniejsze (obowiązuje wiernych 18-60 lat). Kancelaria parafialna tego dnia będzie nieczynna.

 

 1. W przeżywaniu Wielkiego Postu będą służyły nabożeństwa: drogi krzyżowe w każdy piątek o godz. 8:30 i 17:30 dla ogółu wiernych, o godz. 16:30 dla dzieci, o godz. 19:00 dla młodzieży. W niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odrpawienie drogi krzyżowej można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

 1. We wtorek (13 lutego) zapraszamy na spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19:00.

 

 1. W Środę Popielcową będą zbierane do puszek dobrowolne ofiary na organizację Marszu Życia i Festiwalu Życia. Jest to odpowiedź na prośbę naszego Księdza Arcybiskupa, który przypomina, że dla nas chrześcijan życie poczęte jest wartością, którą szczególnie w tych czasach należy chronić.

 

 1. W środę na Mszy św. wieczornej będziemy modlili się również za osoby uzależnione od alkoholu i innych zniewoleń oraz za ich bliskich. Po Mszy św. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na spotkanie do Oratorium na konferencję dotyczącą ks. Franciszka Blachnickiego, założyciela Ruchu Światło-Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 

 1. W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary, które są wyrazem naszej współodpowiedzialności za wspólnotę i Dom Boży. Za tydzień również po Mszy św. wieczornej „Młodzi Dorośli” zapraszają na Wieczór Chwały.