Ważne informacje odnośnie I Komunii św.

Ważne informacje odnośnie I Komunii św.

 

 

Drodzy Rodzice,

1) Otrzymaliśmy długo oczekiwany komunikat Kurii Gdańskiej o wznowieniu katechez przygotowujących dzieci do Pierwszej Komunii świętej przy parafii z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.

2) Po konsultacjach z ks. Proboszczem, uwzględniając Wasze uwagi po pierwszych spotkaniach w październiku, zmieniamy miejsce, w jakim one się będą odbywać, gdyż sala 22 jest za mała. Spotykać się będziemy w dawnej KAPLICZCE, czyli w pierwszym historycznie kościele wybudowanym jeszcze przed II wojną. WEJŚCIE boczne naprzeciwko pomnika Ks. Błażewskiego (brązowe, przeszklone drzwi – po kilku stopniach wewnątrz kierujemy się na prawo i na prawo). Tych, którzy nie są z naszej parafii, proszę o rozejrzenie się w niedzielę, byśmy mogli rozpocząć punktualnie, bo czasu mamy niewiele i jeszcze nie wiemy, co nas czeka.

3) GRUPY i GODZINY SPOTKAŃ pozostają BEZ ZMIAN. Każdemu dziecku towarzyszy osoba dorosła na wszystkich spotkaniach i próbach. Proszę o robienie dokładnych notatek. ROZPOCZYNAMY od NAJBLIŻSZEGO PONIEDZIAŁEK (22 lutego) i CZWARTKU (25 lutego)

4) Pierwsze komunijne nabożeństwo – ODNOWIENIE PRZYRZECZEŃ CHRZCIELNYCH, podzielimy na dwie grupy:

28.02.21 – godz. 15.00 – dodatkowa msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci i rodziców z GRUPY I i II;

7.03.21 – godz. 15.00 – dodatkowa msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci i rodziców z GRUPY III i IV.

5) Bardzo ważne jest przeczytanie do poniedziałku z dzieckiem OBRZĘDÓW SAKRAMENTU CHRZTU umieszczonych w naszych książeczkach.

6) Przypominam, że wszystkie ogłoszenia, ze względu na wielość szkół, do których uczęszczają dzieci, są i będą umieszczane na STRONIE INTERNETOWEJ PARAFII.

Bardzo się cieszę z naszego spotkania! Zapraszam na Popielec  i Drogę Krzyżową w piątek.

s. Joanna Koszałka FMA