Wielkanoc 2023

Wielkanoc 2023

Drodzy Parafianie i Goście

            W doświadczeniach dnia codziennego poranek zmartwychwstania przynosi nadzieję, że Chrystus jest zwycięzcą grzechu i śmierci a każdy kto podąża za Nim nie dozna zawodu. Napełnieni mocą Zmartwychwstałego idźmy w naszą codzienność, budując cywilizację miłości, która przemienia zło siłą dobra. Bądźmy apostołami miłosierdzia, by każdy człowiek nie czuł się odrzucony, ale widział w nas dzieci dobrego Boga.

            Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania – życzą duszpasterze Salezjanie.

 

  1. Przeżywamy radość Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.  o godz. 6:00 (Rezurekcja) 9:30; 10:00; 11:00; 12:30; 18:00. O godz. 17:30 nowenna do Bożego Miłosierdzia, która będzie odprawiana codziennie. Przez cały tydzień uroczysta Oktawa Wielkanocna – W najbliższy piątek nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.

 

  1. W poniedziałek (10 kwietnia)Poniedziałek Wielkanocny – II dzień Świąt. Msze św. według rozkładu niedzielnego.

 

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świątynię na uroczystości paschalne, wykonali grób i ciemnicę, szczególnie Wojownikom Maryi, Prenowicjuszom z opiekunem, ks. Henrykiem Kaszyckim, tym, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii Triduum Paschalnego – szczególnie służbie liturgicznej (szczególne podziękowania dla ks. Jakuba), Pani Organistce Małgorzacie Kilianek i wszystkim śpiewającym w zespole paschalnym, chórowi parafialnemu. Bardzo dziękujemy również wszystkim grupom parafialnym za animację adoracji Pana Jezusa, harcerzom za czuwanie przy Grobie Pańskim, Panu Władysławowi za wierne dopilnowanie najmniejszych nawet szczegółów, kl. Grzegorzowi, a pozostałym współbraciom Salezjanom za posługę w konfesjonale i przygotowanie liturgii. Bóg zapłać.

 

  1. W środę 12.04 o g. 18.00 Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na mszę w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń, a także za ich bliskich. Po mszy – świadectwo małżeństwa, które opowie o swoich powodach i owocach 20-letniej abstynencji. 

 

  1. W sobotę (15 kwietnia) o godz. 9:00 i 11:00 pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. Z racji spowiedzi kancelaria tego dnia będzie nieczynna.

 

  1. Przyszła niedziela (16 kwietnia) – to Niedziela Miłosierdzia. O godz. 11:00 orszak procesyjny.  Jest to również dzień zbiórki do puszek na rzecz działalności diecezjalnego Caritas, który wspiera ubogich i potrzebujących.

 

Za tydzień w niedzielę 16 kwietnia o godz. 14:00 Msza św. w j. kaszubskim w parafii św. Jana z Kęt