Wielkanoc 2024

Wielkanoc 2024

 1. Gościom życzymy wszelkich łask płynących od zmartwychwstałego Pana Jezusa, który umarł za nasze grzechy, a zmartwychwstając pokonał moc śmierci i pojednał nas z Bogiem. Niech radość wielkanocna wszystkim towarzyszy, a Boże błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych umacnia w pełnieniu swoich codziennych obowiązków, które, jak powiedział św. Jan Bosko, nasz patron, gdy dobrze są pełnione, stanowią drogę prowadzącą do Nieba.
 1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Jutro (poniedziałek), drugi dzień Świąt – Msze św. według rozkładu niedzielnego.
 • Codziennie o godz. 17:30 nowenna do Bożego Miłosierdzia, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.
 • I czwartek miesiąca – nabożeństwo o godz. 17:30. Od godz. 22 do północy adoracja prowadzona przez Wojowników Maryi
 • I piątek miesiąca – nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8:00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16. O godz. 16:30 Msza dla dzieci. Msza św. dla młodzieży i spowiedź o godz. 19:00
 • I sobota miesiąca – I sobota miesiąca. Po Mszy o godz. 8 nabożeństwo i Różaniec Rodzin ulicami miasta.
 1. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę wielkanocną, aż do Niedzieli Miłosierdzia – dni, które obchodzi się jako Uroczystości Pańskie. W piątek nie obowiązuje zatem wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 1. W dniu dzisiejszym wierni, którzy przy spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie przyjmą Błogosławieństwo udzielone przez Ojca Świętego Urbi et orbi, bądź przez biskupa, mogą uzyskać odpust zupełny, chociażby, z oczywistych względów, nie uczestniczyli fizycznie w świętych obrzędach, byleby pobożnie śledzili w myślach same obrzędy, korzystając z transmisji na żywo w przekazie telewizyjnym lub radio.
 1. W środę przypadają imieniny ks. Ryszarda Maślanki. Solenizanta uczcimy podczas Mszy św. wieczornej. Pamiętajmy o ks. Ryszardzie w osobistych modlitwach.
 1. Wierni z naszej parafii wraz z ks. Proboszczem i ks. Henrykiem Kaszyckim wyjeżdżają na pielgrzymkę śladami św. Jana Bosko do Włoch. Pielgrzymka jest związana z jubileuszem 75-lecia poświęcenia obrazu rumskiej Wspomożycielki. Wszystkim pielgrzymom życzymy błogosławionego czasu i prosimy o pamięć w naszych intencjach przed cudownym wizerunkiem Wspomożycielki w Turynie.
 1. W następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do naszego Sanktuarium na godz. 15:00. Tego dnia w kościele pw. św. Judy Tadeusza i św. Józefa w Rumi odprawiona będzie Msza św. w j. kaszubskim o godz. 14:00.