Wniebowstąpienie Pańskie

Wniebowstąpienie Pańskie

 1. Dziś Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego, który jest również archidiecezjalnym dniem Odpustu ku czci św. Wojciecha. Przypominamy, że nasza parafia będzie gościła relikwie św. Wojciecha 21 maja, aż do popołudnia następnego dnia.

Wspólnota Młodzi Dorośli zaprasza na kolejny Wieczór Chwały dzisiaj wieczorem o godz. 19:00.

 1. W tym tygodniu patronują nam: NMP z Fatimy i św. Dominika Mazarello (poniedziałek), św. Maciej Apostoł (wtorek), św. Andrzej Bobola, patron Polski i św. Alojzy Orione (czwartek), św. Leonard Murialdo (sobota). Wszystkim Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • stałe nabożeństwa bez zmian.
 • W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – nabożeństwo fatimskie.
 • trwamy w nowennie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy nowenny odmawiane będą na koniec każdej Mszy św.
 • nabożeństwa majowe odprawione są codziennie o godz. 17:30, oprócz sobót, kiedy odprawiane są po Mszy św. o godz. 8:00. Od poniedziałku do piątku nabożeństwo majowe dla dzieci o godz. 17 przy grocie Matki Bożej. Codzienni też o godz. 20:45 spotykamy się na Apelu Jasnogórskim.
 1. W sobotę 18 maja spowiedź dzieci pierwszokomunijnych od godz. 9.00 w Sanktuarium.
 1. W najbliższą niedzielę 19 maja o godz. 10:30 dzieci z naszej parafii przyjmą I Komunię Świętą. W związku z dużą ilością dzieci i gości ławki w nawie głównej przeznaczone będą dla rodziny i gości. Tego dnia Mszy św. o godz. 11 nie będzie. Otoczmy dzieci pierwszokomunijne życzliwą modlitwą.
 1. W dniach 17-19 maja gościć będziemy dzieci i młodzież naszej Inspektorii na corocznym spotkaniu Centralnej Oazy Matki.
 1. Za tydzień w niedzielę Msza św. w j. kaszubkism w dolnym kościele o godz. 14:00.
 1. We wtorek 21 maja przybędą do nas relikwie św. Wojciecha, patrona Polski, Archidiecezji i naszej Inspektorii. Mszy św. o godz. 18:00 przewodniczył będzie ks. Inspektor Tadeusz Itrych. Peregrynacja będzie trwała dobę i zakończy się Mszą św. w środę 22 maja o godz. 16:00.
 1. W związku z pytaniami pojawiającymi się ze strony wiernych naszej parafii, informujemy, że członkowie Neokatechumenatu, za przyzwoleniem Proboszcza, od kilku miesięcy odwiedzają wiernych i, jeśli ci wyrażają na to zgodę, rozmawiają na temat wiary, przepowiadają Ewangelię i dzielą swoim doświadczeniem. Każdorazowo powinni mieć ze sobą specjalne identyfikatory z pieczęcią i podpisem ks. Proboszcza. Posłanie to będą realizowali do końca roku.