XV Niedziela zwykła

XV Niedziela zwykła

  1. Dzisiaj przeżywamy XV Niedzielę zwykłą wciągu roku. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i parafialnej Pawła Potęgę, salezjanina, który będzie pracował w naszej parafii. Niech Wspomożycielka Wiernych wyprasza dla niego potrzebne łaski, aby wzrastał w powołaniu i dobrze się czuł wśród nas. Otoczmy ks. Pawła swoimi modlitwami.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam: św. Szymon z Lipnicy (wtorek), bł. Czesław (czwartek), św. Maria Magdalena (sobota). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • poniedziałek – stała adoracja wynagradzająca NSPJ o godz. 16:30
  • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30. Po Mszy św. wieczornej modlitwy ku czci św. Józefa przy figurce.

 

  1. Z dniem 31 lipca Siostry Salezjanki kończą ponad 50-letnią pracę na terenie naszej parafii. Dom zakonny z ul. Warszawskiej zostaje zamknięty. Bardzo dziękujemy Siostrom za świadectwo, ofiarność w pracy i posłudze duszpasterskiej i Maryi Wspomożycielce Wiernych polecamy dzieła Sióstr Salezjanek. Z radością również informujemy, że s. Joanna nadal będzie prowadziła przygotowanie dzieci do Pierwszej Komunii świętej.