XVII Niedziela zwykła

XVII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą w ciągu roku.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Ignacy z Loyoli i św. Jan Bosko (poniedziałek), św. Alfons Maria Liguori (wtorek), bł. August Czartoryski (środa), św. Jana Maria Vianney (piątek) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych  i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 16:30
 • wtorek – różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca o godz. 17.30. O godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych.
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • czwartek – I czwartek miesiąca. Godzina święta o godz. 17:30, od godz. 22:00 do Północy czuwanie z modlitwą o powołania ze wspólnotą Wojownicy Maryi
 • piątek – I piątek miesiąca, nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 8:30 i 17:30.
 • sobota – I sobota miesiąca, nabożeństwo ku czci NMP o godz. 8:30. O tej samej godzinie wyrusza Różaniec rodzin ulicami naszego miasta.

 

 1. W tym tygodniu można uzyskać odpust związany z Matką Bożą Anielską, tzw. Odpust Porcjunkuli. Może go wierny, który przy spełnieniu zwykłych warunkiów, pobożnie odmówi Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nawiedzając 2 sierpnia: bazylikę mniejszą lub kościół katedralny lub kościół parafialny.

 

 1. W piątek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Ksiądz Proboszcz poleca się pamięci modlitewnej wiernych. Bóg zapłać.

 

 1. Nadal poszukujemy katechety do Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Rumi. Zainteresowanych prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii.

 

 1. We wtorek rozpoczynamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Z tej okazji przez cały miesiąc zachęcamy do wpisywania się w Księgę Trzeźwości, która umieszczona jest w sanktuarium przy figurze św. Jana Pawła II.