XXI Niedziela zwykła

XXI Niedziela zwykła

  1. Dziś XXI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
  2. W tym tygodniu patronują nam: św. Bartłomiej, apostoł (środa), bł. Maria Troncatti (czwartek), bł. Zefiryn Namunkura (piątek) i św. Monika (sobota). Wszystkim solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
  3. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:

W środę (24 sierpnia) – Święto św. Bartłomieja – Tego dnia również wspominamy NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. wieczornej orszak procesyjny; o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi Żywy Różaniec.

W piątek (26 sierpnia)Uroczystość MB Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dk) i 18:00. O godz. 21:00 Apel Maryjny, który poprowadzi grupa Intronizacji.

  1. Zapraszamy na pielgrzymi szlak do Matki Boskiej Swarzewskiej w sobotę (3 września). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 6:00, po której nastąpi wymarsz pielgrzymki. W Swarzewie będą podstawione autokary na powrót.

W niedzielę natomiast autokar będą podstawione przy naszym kościele, aby zabrać chętnych na Mszę odpustową. W drodze powrotnej będą mogli się zabrać ci, którzy nie wracają pieszo do Rumi.

W celu ułatwienia organizacji pielgrzymki prosimy, aby od dnia dzisiejszego zapisywać się na przejazd autokarem w zakrystii. Liczba miejsc jest ograniczona.

W najbliższą niedzielę będziemy zbierali ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymki.

  1. Rodzice zapraszają młodzież na bezalkoholowy bal w poniedziałek (30 sierpnia) od godz. 19:00. Szczegóły na plakatach w gablotkach.
  2. Z radością informujemy, że od wczoraj w naszej diecezji mamy nowego ks. biskupa pomocniczego Piotra Przyborka. Pamiętajmy o nim w modlitwach.

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:  

śp. Zofia Zientalewicz, l. 83, ul. Poznańska

śp. Czesław Ossowicki, l. 69, ul. Warszawska

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…