XXI Niedziela Zwykła

XXI Niedziela Zwykła

 

 1. Dzisiaj przeżywamy XXI Niedzielę zwykłą.  Po Mszy św. zbiórka do puszek na potrzeby organizacji pielgrzymki do Swarzewa. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Augustyn (poniedziałek), św. Jan Chrzciciel (wtorek), św. Jan Bosko (czwartek). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 16:30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • czwartek – ostatni dzień miesiąca. Nabożeństwo ku czci św. Jana Bosko o godz. 17:30.
 • piatek – I piątek miesiąca. Nabożeństwa ku czci NSPJ po Mszy św. o godz. 8 i o 17:30 dla dorosłych. O godz. 16:30 spowiedź i Msza św. dla dzieci, o godz. 19 dla młodzieży.

 

 1. Są jeszcze miejsca na film pt: „Ulmowie” w Multikinie w Rumi – jutro na godz. 19:30. Zapisy w zakrystii.

 

 1. W sobotę wyruszamy z pielgrzymką do Swarzewa. rozpoczynamy Mszą św. o gosz. 6:00, a po Mszy wyruszamy w drogę. Wszystkim pielgrzymom życzymy wytrwałości, potrzebnych sił i polecamy się modlitwie. Trwają jeszcze zapisy na autokar w sobotę na powrót do Rumi i w niedzielę w obie strony. Wyjazd w niedzielę do Swarzewa o godz. 8:00 spod Sanktuarium. Msza św. odpustowa o godz. 10:00, a po Mszy św. powrót do Rumi.

 

 1. Za tydzień w niedzielę o godz. 11:00 przeżywać będziemy niedzielę dziękczynną za zbiory. Planujemy przygotować symboliczne dekoracje. Stąd prosimy o przyniesienie tego, co urosło w ogródkach, polach i na działkach. Całością koordynuje pani Bożena Bronk.

 

 1. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawione 10 września. O godz. 9:30 dla młodzieży, a o godz. 12:30 dla dzieci z poświęceniem tornistrów.

 

 1. Burmistrz Miasta Pan Michał Pasieczny wraz z ks. Tadeuszem Gutem, proboszczem parafii św. Józefa i św. Judy Tadeusza, zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, 1 września o godz. 18:00. Przed Mszą o godz. 17:00 złożenie kwiatów na cmentarzu parafialnym w Starej Rumi.