XXII Niedziela zwykła

XXII Niedziela zwykła

 1. Dziś XXII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Od przyszłej niedzieli powracamy do rozkładu całorocznego Mszy św. niedzielnych, również kancelaria parafialna od poniedziałku (29 sierpnia) czynna według rozkładu rocznego.
 2. W tym tygodniu patronują nam: św. Jan Chrzciciel (poniedziałek), św. Bronisława (czwartek), św. Grzegorz (sobota). Wszystkim solenizantom oraz jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 3. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
 • W poniedziałek (29 sierpnia) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • W środę (31 sierpnia) – wspomnienie św. Jana Bosko. O godz. 17:30 nabożeństwo do św. Jana Bosko, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników, po Mszy św. spotkanie członków Stowarzyszenia w salce.
 • W czwartek (1 września)I Czwartek miesiąca. O godz. 17:30 Godzina Święta, o godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy zwłaszcza ministrantów i ich rodziców, gdyż jest to oficjalne rozpoczęcie nowego roku formacyjnego. Także chłopców po kl. III, którzy chcieliby zostać ministrantami zapraszamy na tę Mszę św. i spotkanie z ks. Opiekunem. Po Mszy św. różaniec w intencji powołanych.
 • Od godz. 22:00 – 24:00 – adoracja w dolnym kościele animowana przez grupę „Wojowników Maryi”.
 • W piątek (2 września)I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 i 17:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św.
 • Od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci; o godz. 16:30 Msza św. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.
 • W sobotę (3 września)I Sobota miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. W tym miesiącu tzw. „Różaniec Rodzin”, prowadzony dotychczas przez Wojowników Maryi ulicami naszego miasta, odbędzie się w ramach pielgrzymki do Swarzewa.
 1. W poniedziałek (29 sierpnia) po Mszy św. wieczornej spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę na Podlasie w salce przy kancelarii.
 2. Przypominamy, że w sobotę (3 września) Mszą św. o godz. 6:00 rozpoczynamy coroczną pielgrzymkę do Swarzewa. Zapraszamy na pielgrzymi szlak. Na drogę powrotną będą podstawione autokary. Zapisy na przejazd autokarowy w zakrystii naszego kościoła. Są jeszcze miejsca wolne.

Chętnych do zaangażowania się w tzw. „drogówkę” prosimy o kontakt w zakrystii.

 1. W czwartek (1 września) przeżywamy 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to jednocześnie Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach II Wojny Światowej i w intencji naszej Ojczyzny.
 2. Rozpoczęcie roku szkolnego będzie miało miejsce w następną niedzielę, tj. 4 września. Dzieci zapraszamy na Msze św. na godz. 12:30 – podczas Mszy poświęcimy tornistry i plecaki. Młodzież zapraszamy na Mszę św. o godz. 9:30.

ur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.