XXIII Niedziela zwykła

XXIII Niedziela zwykła

 1. Dziś XXIII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 2. W tym tygodniu patronują nam: Najświętsza Maryja Panna, której święto Narodzenia będziemy przeżywali w czwartek (8 września).
 3. Porządek nabożeństw w tym tygodniu:
 • Poniedziałek – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.
 • wtorek – o godz. 17:30 różaniec z wypominkami; o godz. 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych;
 • środa – O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.
 • piątek – nabożeństwo do św. Józefa
 1. Jak co roku pragniemy w niedzielę (18 września) zaprosić na Mszę św. o godz. 11:00 te małżeństwa, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w kancelarii lub zakrystii do 15 września.
 2. W najbliższy wtorek po Mszy św. wieczornej Rada Duszpastersko-Wychowawcza w Oratorium.
 3. Zapraszamy chętnych, śpiewających amatorów do wsparcia naszego chóru parafialnego „Lira” – próby we wtorki i czwartki o godz. 18:00 w salce chórowej –  wejście boczne do kościoła I piętro.
 4. Przypominamy, że przy naszej parafii funkcjonuje poradnia psychologiczna.

Psycholog przyjmuje w każdy wtorek po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym (numer podany jest na plakacie w gablocie) oraz na dyżurach w pierwszy i trzeci wtorek miesiąca o godz. 19:00.

 1. Już można pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku (2023) do I Komunii św. Deklaracje należy złożyć do 30 września wraz z aktem chrztu dziecka, jeżeli nie było ochrzczone w naszej parafii.
 2. 17 września (sobota) planujemy zaległą pielgrzymkę dzieci Pierwszokomunijnych do Wejherowa.
 3. W najbliższą niedzielę o godz. 11:00 będziemy gościli w naszej parafii chór „Cecylia” z salezjańskiej parafii Podwyższenia Krzyża św. w Rumi, który przeżywa 100-lecie swojej działalności. Po Mszy św. będzie krótki koncert. Także tego dnia, na każdej Mszy św. będziemy gościli wolontariuszy z Salezjańskeigo Wolontariatu Misyjnego z Krakowa. Po Mszy św. będziemy mogli wesprzeć ich dobrowolnymi ofiarami do puszki.
 4. Także w najbliższą niedzielę w parafii św. Jana z Kęt w Rumi będzie sprawowana Msza św. o godz. 11:00 w j. kaszubskim.
 5. Żywy Różaniec organizuje pielgrzymkę autokarową do sanktuarium MB Bolesnej w Skrzatuszu i św. Rity w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.
 6. W niedzielę (11 września) przypada 10 rocz. śmierci salezjanina Henryka Ignaczewskiego, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.