XXIV Niedziela zwykła

XXIV Niedziela zwykła

  1. Dziś XXIV Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. Taca przeznaczona jest na dalsze prace przy kościele. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  1. W naszej wspólnocie serdecznie witamy ks. Przemysława Pawelskiego, który od niedawna pracuje w naszej parafii. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
  1. W tym tygodniu patronują nam: Św. Jan Chryzostom (wtorek), NMP Bolesna (czwartek) i św. Korneliusz i Cyprian (piątek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
  1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
  • poniedziałek (12 września) o godz. 16:30 stała adoracja wynagradzająca NSPJ.
  • wtorek (13 września) – O godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca. Po Mszy wieczornej nabożeństwo fatimskie.
  • środa (14 września)Uroczystość Podwyższenia Krzyża św. – Msze św. o godz. 6.00; 7.00; 8:00; 10.00 (dk); 18.00. O godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki, którą tego dnia, odpowiadając na prośbę ks. Arcybiskupa, odprawimy w intencji Ukrainy.

  Tego dnia jest odpust w salezjańskiej parafii Podwyższenia Krzyża św.

  • piątek (16 września) o godz. 17:30 różaniec za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
  1. W dniu dzisiejszym gościmy wolontariuszy z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego w Krakowie. Po Mszy będzie możliwość wsparcia ich w dobrowolnych datkach do puszek.
  1. W przyszłą w niedzielę (18 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 11:00 te małżeństwa, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swego udziału w kancelarii lub zakrystii do 15 września.
  1. Nadal można pobierać w zakrystii lub kancelarii deklaracje dla dzieci, które pragną przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku (2023) do I Komunii św. w III niedzielę maja. Deklaracje należy złożyć do końca września wraz z aktem chrztu dziecka, jeżeli nie było ochrzczone w naszej parafii.
  1. Młodzież z klas ósmych może składać deklaracje do przygotowania się i przystąpienia w 2024 roku do sakramentu bierzmowania. Deklaracje dostępne są w zakrystii lub w kancelarii. Zapisy przyjmuje ks. Piotr Przyborski.

  Z kolei W przyszłą niedzielę (18 września) zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas pierwszych szkoły średniej i branżowej wraz z rodzicami na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.30.

  1. Poszukujemy chętnych do zaangażowania się w ramach wolontariatu w naszym Oratorium jako animatorów oratorium i przy pomocy dzieciom w nauce, przy odrabianiu lekcji. Chętnych prosimy o zgłaszanie się u ks. Piotra Przyborskiego.
  1. Zapraszamy Salezjanów Współpracowników na dzień skupienia, który odbędzie się 17 września w godzinach 9.30-13.00 w Oratorium. W programie: konferencja, Msza św. i zabawa integracyjno-formacyjna.
  1. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do sanktuariów: MB Bolesnej w Skrzatuszu i św. Rity w Bydgoszczy. Szczegóły na plakacie.
  1. Diakonia Wyzwolenia zaprasza na mszę św w intencji osób uzależnionych od alkoholu i innych zniewoleń oraz w intencji ich bliskich – w najbliższą środę o g. 18. Eucharystia w tej intencji odbywa się w naszej parafii w każdą drugą środę miesiąca.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. „Gość niedzielny” i „Niedziela” można nabyć z tyłu kościoła.