XXIX Niedziela zwykła

XXIX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę zwykłą w ciągu roku, w którą obchodzimy kolejny Światowy Dzień Misyjny. Pamiętajmy w modlitwie o misjonarzach i chrześcijanach w krajach misyjnych. W całym Kościele w Polsce odbywa się dzisiaj liczenie wiernych uczestniczących we Mszy św.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Wspomożenie Wiernych i bł. Alojzy Guanella (wtorek), Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz (sobota), bł. Michał Rua (niedziela). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • wtorek – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszy św. wieczornej orszak procesyjny. O godz. 21:00 Apel Jasnogórski prowadzony przez Żywy Różaniec.
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

 

 1. Dzisiaj o godz. 16 w Oratorium kolejne odpłatne spotkanie warsztatowe dla rodzin. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

 

 1. W najbliższą sobotę przypada święto apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin abp. Tadeusza Wojdy. Pamiętajmy o Księdzu Arcybiskupie w codziennych modlitwach.

 

 1. W najbliższą sobotę (28 października) odbędzie się Rumska Droga Krzyżowa organizowana przez Akcję Katolicką, a prowadzona przez ks. Bartłomieja Wacławka z parafii pw. Bł. Edmunda Bojanowskiego. Wyjście o godz. 10:00 z kościoła św. Anny w Wejherowie (franciszkanie). Zapraszamy do udziału.

 

 1. W najbliższą niedzielę 29 października w naszym Sanktuarium będzie uroczyste wprowadzenie relikwii Rodziny Ulmów na Mszy św. o godz. 11:00. Od jutra codziennie nabożeństwo różańcowe z rozważaniami z błogosławioną rodziną Ulmów.

 

 1. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych warsztatów psychologicznych. Jest to inicjatywa Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z naszej parafii. Pierwsze spotkanie już w sobotę 28 października w kawiarence parafialnej w godzinach 16:00-20:00. Spotkanie zatytułowane jest: Jak zadbać o swoje granice? Więcej szczegółów na plakatach i stronie internetowej parafii.

 

 1. Z tyłu kościoła są do zabrania kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie domu zakonnego.

 

 1. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej serii 33 dniowych rekolekcji oddania Matce Bożej. Więcej informacji na plakatach i ulotkach przy wejściu do kościoła.

 

 1. W najbliższą niedzielę (29 października) zapraszamy Rodziców Salezjanów na spotkanie o godz. 16:00 w Oratorium.