XXV Niedziela zwykła

XXV Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą w ciągu roku.
 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Wincenty a Paulo (środa), św. Wacłąw (czwartek), święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał (piątek), św. Hieronim (sobota) Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • niedziela – Apel Jasnogórski o godz. 21:00
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzającej NSPJ o godz. 16:30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 1. W poniedziałek przypada 35 r. śmierci br. Jana Kuleszy SDB. Za zmarłego salezjanina zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 1. Do końca wrześni prosimy składać deklaracje o przygotowaniu dzieci pierwszokomunijnych w naszej parafii. Deklaracje są do odebrania w zakrystii, kancelarii i na furcie domu zakonnego.
 1. W czwartek 28 września Akcja Katolicka prowadzi modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. Zachęcamy do włączenia się w modlitwę Koronką do na skrzyżowaniu ulic: Starowiejskiej i Wybickiego, Wybickiego i, Dąbrowksiego i Starowiejskiej, Abrahama i Starowiejskiej, przed Sanktuarium, Derdowskiego przed figurą Dobrego Pasterza.
 1. W piątek swoje imieniny przeżywa ks. Proboszcz Rafał Burnicki i ks. Michał Jeszke. Solenizantów uczcimy podczas Mszy św. wieczornej o godz. 18:00.
 1. Zapraszamy na rozpoczynający się cykl spotkań biblijnych, podczas których będziemy poznawać Księgę Rodzaju. Pierwsze spotkanie wprowadzające odbędzie się we wtorek 26 września o godz. 19:00 w dolnym kościele. Warto mieć ze sobą tekst Pisma Świętego drukowany lub w aplikacji.
 1. Od dzisiaj rozpoczynamy cykl odpłatnych spotkań warsztatowych dla rodzin. Chętne rodziny zapraszamy do Oratorium o godz. 16:00. Szczegóły na plakacie przed kościołem
 1. Młodzież z kl. 8 chcących rozpocząć przygotowanie do bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w następną niedzielę (1 października) na godz. 9:30. Po Mszy św. spotkanie organizacyjne dla młodzieży i dzieci.
 1. Zapraszamy młodych w wieku 18-40 lat utalentowanych muzycznie lub z pasją do śpiewania do zespołu wspólnoty Młodzi Dorośli. Spotkania w czwartki o godz. 19:30 w Oratorium. Zapraszamy też na pierwszy wieczór Chwały, jaki odbędzie się 1 października po Mszy św. wieczornej