XXVI Niedziela zwykła

XXVI Niedziela zwykła

 1. Dziś XXVI Niedziela Zwykła w roku liturgicznym.
 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Wincenty á Paulo (wtorek), św. Wacław (środa), święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał (czwartek), św. Hieronim (piątek), św. Teresa od Dzieciątka Jezus (sobota). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 2. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – 16:30 – adoracja wynagradzająca NSPJ (kaplica adoracji). Podczas Mszy wieczornej modlić się będziemy za ks. Tomasza Wierzchowskiego z racji jego imienin.
 • Środa – 17:30 – Stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych
 • Czwartek – Podczas Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji Proboszcza Rafała Burnickiego w dniu jego imienin.
 • Piątek – 17.30 – nabożeństwo do św. Jana Bosko
 • Sobota – Po Mszy św. o godz. 8.00 – różaniec + nabożeństwo maryjne pierwszo-sobotnie. W tym samym czasie Różaniec rodzin ulicami miasta.
 1. W dniu dzisiejszym o Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na spotkanie w kościele młodzież z klas ósmych z rodzicami. Spotkanie dotyczy przygotowania do bierzmowania.
 2. W środę (28 września) coroczna akcja „Koronka na ulicach świata”. Zapraszamy do modlitwy o godz. 15:00 prowadzonej przez różne grupy naszej parafii: Róg ul. Starowiejskiej i Wybickiego (Akcja Katolicka), ul. Wybickiego i ul. Derdowskiego (Oaza Rodzin), ul. Dąbrowskiego i ulicy krajowej (Neokatechumenat), ul. Dąbrowskiego i ul. Starowiejskiej (Wojownicy Maryi), ul. Dąbrowskiego przy wejściu do naszego kościoła (Żywy Różaniec), przed figurą Dobrego Pasterza (Odnowa w Duchu Świętym).
 3. W najbliższą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje z okazji jubileuszu 10-lecia koronacji obrazu rumskiej Wspomożycielki. Rekolekcje wygłosi ks. Dominik Chmielewski, który w niedzielę będzie głosił kazania na wszystkich Mszach św. W poniedziałek i wtorek (3 i 4 października) nauki rekolekcyjne podczas Mszy św. o godz. 9:00 (dodatkowa Msza) i 18:00.
 4. W sobotę (1 października) rozpoczyna się miesiąc różańca św. Chcemy poprzez tę modlitwę umocnić swoją wiarę, nadzieję i miłość oraz prosić w intencji naszej parafii, ojczyzny i Kościoła. Nabożeństwa różańcowe dla wszystkich codziennie o godz. 17:30; w soboty o godz. 8:30. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w dolnym kościele. Zawierzmy nasze intencje w modlitwie różańcowej, która od wieków jest mocą ludzi wiary.
 5. W przyszłą niedzielę (2 października) odbędzie się doroczna uroczystość ku czci pomordowanych w Lesie Piaśnickim. Mszy św. o godz. 11:00 w Kaplicy Męczenników będzie przewodniczył ks. Bp. Wiesław Szlachetka. Serdecznie zapraszamy.