XXVII Niedziela zwykła

XXVII Niedziela zwykła

 1. Dziś XXVII Niedziela Zwykła w roku liturgicznym. W naszym sanktuarium rozpoczynamy czas rekolekcji z okazji Jubileuszu koronacji obrazu rumskiej Wspomożycielki. Rekolekcje głosi ks. Dominik Chmielewski, któremu już dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. W poniedziałek i wtorek rekolekcje o godz. 9:00 i 18:00
 2. W tym tygodniu patronują nam: Św. Franciszek z Asyżu (wtorek), św. Faustyna Kowalska (środa), bł. Albert Marvelli (środa) i NMP Różańcowa (piątek). Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30
 • wtorek – o 18:00 Msza św. zbiorowa za zmarłych
 • czwartek – przypada I czwartek miesiąca. Na Mszy św. wieczornej o godz. modlić się będziemy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. O godz. 22:00 do północy Godzina święta prowadzona przez Wojowników Maryi
 • piątek – przypada I piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź, o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci połączona z różańcem. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży.
 • Różaniec – od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 dla dzieci (w dolnym kościele) i o 17:30 dla dorosłych.
 1. W środę (5 października) zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach przygotowania na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Rozpoczynamy Eucharystią o godz. 18:00, następnie spotkanie w oratorium. Dla wyjeżdżających spotkanie obowiązkowe.
 2. W niedzielę (15 października) na Mszę św. o godz. 11:00 zapraszamy te małżeństwa, które w tym roku obchodzą jubileusz 25-lecia zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału w zakrystii, kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego do 11 października.
 3. Nasza parafia organizuje kurs przedmałżeński, który rozpocznie się 27 października i będzie trwał do 25 marca. Spotkania odbywać się będą w czwartki średnio co 2 tygodnie. Zgłoszenia w kancelarii lub na furcie Domu Zakonnego.
 4. Od poniedziałku do piątku w godz. 16.30-18:30 zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium.
 5. Młodzieży z klas ósmych przypominamy o złożeniu deklaracji do bierzmowania. Deklaracje można pobrać w kancelarii lub w zakrystii.
 6. Żywy Różaniec prosi o wsparcie przy zakupie relikwiarza bł. Pauliny Jaricot. W tym celu będzie zbiórka do puszek w niedzielę 9 października.
 1. Od dziś można pobierać kartki na wypominki. Wypominki roczne należy oddawać w kancelarii; a jednorazowe można składać także w zakrystii. Prosimy o wypisywanie imion w pierwszym przypadku (mianowniku).