XXVIII Niedziela zwykła

XXVIII Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą w ciągu roku i przeżywamy Dzień Papieski. Przed kościołem będą sprzedawane kremówki w formie cegiełki. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na cele oratoryjne, a młodzi harcerze zbierają ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Dzień dzisiejszy jest również Dniem Dziecka Utraconego. O godz. 15:00 na cmentarzu komunalnym przy pomniku Dziecka Utraconego nabożeństwo.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: św. Jadwiga Śląska (poniedziałek), św. Ignacy Antiocheński (wtorek), św. Łukasz Ewangelista (środa), bł. Jerzy Popiełuszko (czwartek), św. Jan Kanty (piątek Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Jutro (poniedziałek) uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Msze św. jak w dni powszednie o godz. 6,7,8 i 18.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • środa – stała nowenna do Wspomożycielki Wiernych o godz. 17:30
 • czwartek – modlitwy ku czci św. Józefa po Mszy wieczornej
 • codzienne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00, dla dzieci nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.00

 

 1. W dniach 19-21 października odbywa się Festiwal Muzyki Religijnej im. ks. Stanisław Ormińskiego. Szczegóły wydarzenia na plakatach i stronie internetowej. W związku z Festiwalem wszystkie Msze św. i nabożeństwa od poniedziałku do piątku włącznie odbędą się w dolnym kościele. W sobotę Mszy św. wieczornej przewodniczył będzie Bp Piotr Przyborek. Po Mszy św. ogłoszenie wyników Konkursu i Koncert Laureatów.

 

 1. Z radością informujemy, że od początku października w domu zakonnym rozpoczął działalność ogólnopolski Prenowicjat dla kandydatów do salezjańskiego nowicjatu. Obecnie jest w nim 4 młodych mężczyzn: Patryk, Krystian, Tomasz i Bartosz. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii. Otoczmy ich modlitwą.

 

 1. Pragniemy również podzielić się radością, że nasza parafia otrzymała relikwie błogosławionej rodziny Ulmów. Uroczyste wprowadzenie relikwii odbędzie się 29 października na Mszy św. o godz. 11:00.

 

 1. Z tyłu kościoła są do zabrania kartki na wypominki roczne i jednorazowe. Wypełnione wypominki prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub na furcie domu zakonnego.

 

 1. W najbliższą sobotę (21 października) kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

 1. W najbliższą niedzielę 22 października Mszy św. o godz. 11:00 przewodniczył będzie ks. Bp Wiesław Szlachetka. Po Mszy św. otwarcie wystawy o Prymasie Polski Auguście Hlondzie.