XXX Niedziela zwykła

XXX Niedziela zwykła

 1. Dziś przypada już XXX Niedziela zwykła.  Przed kościołem młodzież z Oratorium będzie rozprowadzać znicze a dochód chce przeznaczyć na remonty w Oratorium.
 2. W tym tygodniu patronują nam: bł. Alojzy Guanella (poniedziałek), Święty Szymon i Juda Tadeusz, Apostołowie (piątek) i bł. Michał Rua (sobota) Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 3. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – nabożeństwo wynagradzające NSPJ o 16:30. Tego dnia przypada miesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Na Mszę św. o godz. 18:00 zapraszamy Orszak procesyjny. Tego dnia również będzie Apel Jasnogórski o godz. 21:00 – prowadzi Neokatechumenat.
 • w październiku – od poniedziałku do piątku nabożeństwo różańcowe dla dzieci o godz. 17:00 i o 17:30 dla dorosłym, wszystkie w tym tygodniu w dolnym kościele.
 • w sobotę nabożeństwo różańcowe po Mszy św. o godz. 8:00
 1. W środę na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież wyjeżdżającą na Światowe Dni Młodzieży. Po Mszy spotkanie.
 2. W czwartek (27 października) rozpoczynamy w naszej parafii kurs przedmałżeński. Więcej informacji na naszej stronie internetowej i na plakatach.
 3. W piątek (28 października) przypada liturgiczne święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Tego dnia swoje imieniny ma Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC – metropolita gdański. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 4. W sobotę na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy za Przemysława Pawelskiego, który następnego dnia będzie przeżywał imieniny. Otoczmy solenizanta modlitwą.
 5. Już dzisiaj zapraszamy na wspólne świętowanie ze wszystkimi świętymi 31 października. Będzie śpiew, bal świętych (zapraszamy dzieci do przebierania się za jakiegoś świętego, lub błogosławionego), niespodzianki, słodycze, a także przemarsz z relikwiami świętych do kościoła i Msza św. Więcej informacji na plakatach i na stronie naszej parafii. Zapraszamy!
 6. Zapraszamy na rozpoczęcie 33-dniowych rekolekcji przygotowujących do aktu oddania się Maryi w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia br. Rozpoczęcie rekolekcji odbędzie się 4 listopada (piątek) podczas Mszy św. o godz. 18:00. Rozważania rekolekcyjne odbywać się będą na niedzielnych Mszach św. o godz. 18:00, a dalsze spotkania po Mszy . Pozostałe szczegóły znajdują się na plakatach. Materiały konieczne do rekolekcji do rekolekcji sprzedawane są z tyłu kościoła oraz na furcie domu zakonnego.
 7. Z radością zapowiadamy, że 19 listopada (sobota) nasz parafianin, diakon Krystian Lipiński otrzyma święcenia kapłańskie w Szczecinie. Parafia zorganizowała autokar. Osoby chętne mogą się zapisać na wyjazd na furcie domu zakonnego. Następnego dnia, tj. 20 listopada (niedziela) Krystian odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 12:30 w naszym sanktuarium. Polecajmy diakona Krystiana w naszych modlitwach.