XXX Niedziela zwykła

XXX Niedziela zwykła

 1. Dzisiaj przeżywamy XXX Niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11:00 wprowadzenie relikwii bł. Rodziny Ulmów. Niech wstawiennictwo tych błogosławionych dopomaga rodzinom naszej parafii, by były Bogiem silne.

 

 1. W tym tygodniu patronują nam: Wszyscy święci (środa), św. Karol Boromeusz (sobota). Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • poniedziałek – stałe nabożeństwo wynagradzające NSPJ o godz. 16.30
 • środa – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę oprócz Mszy o godz. 12:30. Msza św. na cmentarzu komunalnym o godz. 14:30. Wcześniej o godz. 13:30 na cmentarzu procesja z modlitwą za zmarłych. W tym roku za uroczystości odpowiedzialna jest nasza parafia.
 • czwartek – I czwartek miesiąca. Zapraszamy na czuwanie prowadzone przez Wojowników Maryi w dolnym kościele od godz. 22 do Północy.
 • piątek – I piątek miesiąca. Tego dnia odwiedzimy chorych. Nabożeństwo pierwszopiątkowe po Mszy św. o godz. 8. Spowiedź dla dzieci od godz. 16. O godz. 16:30 Msza dla dzieci. Msza św. dla młodzieży i spowiedź o godz. 19:00
 • sobota – I sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. o godz. 8. Po Mszy wyruszy również Różaniec Rodzin ulicami naszego miasta. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować ten odpust za konkretnego zmarłego.przy spełnieniu zwykłych warunków (stan łaski uświęcającej, Komunia św., odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga w intencjach Ojca świętego, brak przywiązania do grzechu), a także nawiedzić cmentarz i pomodlić się za zmarłych.

 

 1. Dzisiaj o godz. 16 w Oratorium kolejne odpłatne spotkanie warsztatowe dla rodzin. Szczegóły na plakatach.

 

 1. W poniedziałek przypadają imieniny ks. Przemysława Pawelskiego. Solenizanta uczcimy podczas Mszy św. o godz. 18:00. Pamiętajmy o ks. Przemysławie w modlitwie.

 

 1. W najbliższy wtorek (31 października) odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci zapraszamy na godz. 16:00 do szkoły Sióstr Salezjanek na ul. Ceynowy. Młodzież natomiast zapraszamy do naszego kościoła na Mszę św. o godz. 18:00, po której wspólnie udamy się na bal do szkoły Sióstr Salezjanek. Szczegóły na Facebooku, stronie internetowej i plakatach.

 

 1. Zapraszamy na kolejne spotkanie biblijne 31 października o godz. 19:00 w dolnym kościele. Tematem spotkania będzie stworzenie świata, czyli pierwsze dwa rozdziały Księgi Rodzaju.

 

 1. W najbliższą niedzielę (5 listopada) spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z ks. Proboszczem w dolnym kościele po Mszy św. o godz. 12:30.

 

 1. W najbliższą niedzielę (5 listopada) w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Rumi Msza św. w j. kaszubskim o godz. 12:30.

 

 1. Zapraszamy do zapoznania się z wystawą o Prymasie Hlondzie w lewej nawie Sanktuarium.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w 33 dniowych rekolekcjach oddania Maryi rozpoczynających się 3 listopada po Mszy św. wieczornej.