Zesłanie Ducha Świętego

Zesłanie Ducha Świętego

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny za pobożne uczestnictwo w kościele w uroczystym śpiewie, bądź recytacji hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Również dzisiaj przypada 42 rocznica narodzin dla nieba bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W przyszła Niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy.
 1. W tym tygodniu patronują nam: NMP Matka Kościoła (poniedziałek), bł. Józef Kowalski (poniedziałek), św. Jan Bosko (środa), św. Karol Lwanga i Towarzysze męczeństwa (sobota), Solenizantom i Jubilatom tygodnia życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki Wiernych.
 1. Porządek nabożeństw w tygodniu:
 • Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła – porządek Mszy św. – godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00 (dolny kościół); 18:00. Tego dnia przeżywamy w naszej parafii wizytację ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, który podczas uroczystej Mszy św. wieczornej o godz. 18:00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Mszę i otoczmy młodzież modlitwą. Tego dnia nie będzie nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
 • Środa – Święto Nawiedzenia NMP. Msze według rozkładu dnia powszedniego. Na wieczornej Mszy św. zakończenie 33 dniowych rekolekcji wraz z oddaniem, bądź ponowieniem zawierzenia Maryi.
 • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – Msze według rozkładu dnia powszedniego. Tego dnia przypada I Czwartek miesiąca – od godz. 22:00 do północy Godzina święta animowana przez Wojowników Maryi.
 • Piątek – I Piątek miesiąca. O godz. 16:00 spowiedź, a o 16:30 Msza św. dla dzieci. O godz. 19:00 – Msza i spowiedź dla młodzieży.
 • Sobota – I Sobota miesiąca. Tego dnia wyrusza piesza pielgrzymka do Wejherowa. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 7:00, a potem wyjście. Różaniec Rodzin ulicami miasta będzie połączony z pielgrzymką do Wejherowa.
 • W czerwcu nabożeństwa czerwcowe o zwykłych porach: w dni powszednie i niedziele o godz. 17:30, w soboty po Mszy św. o godz. 8:00
 1. W środę kończymy nabożeństwa majowe, o godz. 20:45 w ramach Apelu koncert pieśni maryjnych. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim grupom, które przygotowywały apele; a w sposób szczególny dziękujemy naszym trębaczom z orkiestry, którzy podtrzymali starą tradycję i uczcili Matkę Bożą oraz p. Arkadiuszowi za koncert na zakończenie.
 1. W związku z wizytacją Księdza Arcybiskupa w poniedziałek kancelaria będzie nieczynna.
 1. W sobotę (3 czerwca) o godz. 11:00 trzech młodych salezjanów złoży śluby wieczyste w Zgromadzeniu Salezjańskim w naszym Sanktuarium. Wśród nich jest kl. Dariusz Kopczyński i kl. Wiktor Ławnicki, którzy odbywali asystencję w naszej parafii.