I Niedziela Adwentu

I Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś I Niedziela Adwentu – O godz. 17:30 różaniec z wypominkami. Po Mszy św. wieczornej modlitewna nowenna w int. Ojczyzny ze św. Andrzejem Bobolą. Z tyłu kościoła można nabyć opłatki, kartki świąteczne oraz świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy dzieciom”. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie.” Również w przyszłą niedzielę będziemy gościli przedstawiciela Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego z Oliwy.

            Także w przyszłą niedzielę o godz. 15:00 Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń chrztu św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

  1. W poniedziałek (29 listopada) o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ. O godz. 17:30 rozpoczęcie nowenny do Niepokalanego Poczęcia NMP, która będzie odprawiana codziennie o godz. 17:30, a w sobotę o godz. 8:30.

We wtorek (30 listopada)święto św. Andrzeja Apostoła. O godz. 17:30 ostatni różaniec z wypominkami połączony z nowenną, o godz. 18:00 Msza św. w int. Salezjanów Współpracowników z racji wspomnienia św. Jana Bosko. Po Mszy św. spotkanie dla Salezjanów Współpracowników w salce.

  1. Rozpoczął się Adwent – czas radosnego przygotowania do obchodów Świąt Narodzenia Pana. Pragniemy wraz z Matką Bożą w atmosferze czuwania dobrze przeżyć ten czas. RORATY codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00; dzieci zapraszamy z lampionami od poniedziałku do piątku. Po roratach zapraszamy dzieci do oratorium na kakao. W związku z trwającą sytuacją roraty będą w górnym kościele. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 12-15 grudnia a wygłosi je ks. Jarosław Hybza z Lichenia.

Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i nowy rok duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”

  1. W czwartek (2 grudnia)I Czwartek. O godz. 18:00 Msza św. o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po Mszy św. różaniec za powołanych.

Od godz. 22:00 – 24:00 – czuwanie animowane przez grupę „Wojowników Maryi”.

W piątek (3 grudnia)– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – I Piątek miesiąca. O godz. 8:30 nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Od godz. 8:00 odwiedziny chorych z sakramentami św. Od godz. 16:00 spowiedź; o godz. 16:30 Msza św. dla dzieci; o godz. 17:30 nowenna do Niepokalanej. O godz. 19:00 Msza św. i spowiedź dla młodzieży zwłaszcza bierzmowanej, która po Mszy św. ma swoje obowiązkowe spotkanie.

W sobotę (4 grudnia) –  I Sobota miesiąca. Po Mszy św. o godz. 8:00 nowenna powiązana z nabożeństwem pierwszo-sobotnim. Także po tej Mszy św. wyruszy „Męski Różaniec” ulicami naszego miasta.

  1. Nadal można zgłaszać wizytę duszpasterską (kolędę) poprzez wrzucenie kartki z adresem i nazwiskiem do skrzynek z tyłu kościoła lub poprzez Internet.
  2. Serdecznie zapraszamy do zbiórki artykułów w ramach pomocy żołnierzom przebywającym na granicy polsko-białoruskiej. Zbieramy czekolady, batony, pieczywo chrupkie, suchary a także zupki chińskie w kubkach, wodę w małych butelkach. Artykuły można przynosić od poniedziałku do piątku  od 16.00 do 19.00 do Oratorium lub na furtę domu zakonnego.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Barbara Tutakowska – lat 74, zam. ul. Torowa

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…