I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś I Niedziela Wielkiego Postu. Przed kościołem Charytatywny Kiermasz Ciast, aby wspomóc leczenie chorej Laury. Wesprzyjmy tę inicjatywę.
  2. W przyszłą niedzielę (28 lutego) swoje imieniny obchodzi ks. Roman Rzepecki. Solenizanta uczcimy na Mszy św. o godz. 11:00. Ogarnijmy go naszymi modlitwami.

Także w przyszłą niedzielę przypada 20 rocz. śmierci ks. Eugeniusza Szmyta, który pracował w tej parafii i spoczywa w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:30. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

  1. W poniedziałek (22 lutego)święto Katedry św. Piotra. O godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ.

We wtorek (23 lutego) przypada 15 rocz. śmierci ks. Stanisława Janika, który pracował w naszej parafii i jest pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego kapłana zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

W środę (24 lutego)wspomnienie MB Wspomożenia Wiernych. Msze św. z kazaniami; o godz. 17:30 Hołd Wspomożycielce, o godz. 18:00 Msza św. z orszakiem procesyjnym. Po Mszy św. wieczornej Apel Maryjny, który poprowadzą „Wojownicy Maryi”.

  1. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu nabożeństwo Drogi Krzyżowej – o godz. 8:30 i 17:30 dla wszystkich; o godz. 16:30 dla dzieci; o godz. 19:00 dla młodzieży. W niedziele W. Postu o godz. 17:15 Gorzkie Żale                   z kazaniem pasyjnym.
  2. Prosimy rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii, o zapoznanie się z najnowszymi wiadomościami od s. Joanny na naszych stronach internetowych.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

śp. Alina Bryłko – lat 68, zam. ul. Roszczynialskiego

śp. Zbigniew Kardasz – lat 80, zam. ul. Matejki

śp. Adam Murawski – lat 86, zam. ul. Wybickiego

śp. Bogdan Paszkowski – lat 74, zam. ul. Poznańska

śp. Klara Biernacik – lat 87, zam. ul. Dąbrowskiego

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…