I Niedziela Wielkiego Postu

I Niedziela Wielkiego Postu

 

  1. Dziś I Niedziela W. Postu. O godz. 17:15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie.
  2. We wtorek (8 marca) o godz. 17:30 różaniec za zmarłych parafian i członków Żywego Różańca.

W środę (9 marca) o godz. 17:30 stała nowenna do Wspomożycielki.

W piątek (11 marca) o godz. 8:30 i 17:30 Drogi Krzyżowe dla wszystkich; o godz. 16:30 – Droga Krzyżowa dla dzieci; o godz. 19:00 dla młodzieży.

  1. Już dzisiaj informujemy, że rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach od 3 – 6 kwietnia a poprowadzi je ks. Adam Stankiewicz – marianin z Lichenia. Zaplanujmy tak swój czas, aby poprzez uczestnictwo w tym duchowym przygotowaniu dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu.
  2. Dziękujemy za ofiary składane na rzecz pomocy Ukrainie. Do puszek została zebrana kwota – 34555 zł. Całość została przekazana Caritas Polska.
  3. Zwracamy się jeszcze z prośbą o zbiórkę podstawowych produktów na rzecz poszkodowanych w czasie trwającej wojny na Ukrainie. Zebrane produkty zostaną przekazane osobom, które już dotarły do naszej diecezji oraz dostarczone na terytorium przygraniczne.

Miejsce zbiórki żywności długoterminowej, środków czystości, środków higieny osobistej w Rumi znajduje się przy ul. Ks. Gierosa 8a – oddział Caritas (w dniach od poniedziałku do piątku  w godz. od 8-16). O różnych formach pomocy, w które można się włączyć, można przeczytać na stronach internetowych archidiecezji.

  1. W sobotę (12 marca) w godz. 9.00-12.00, szkoły salezjańskie w Rumi organizują Dzień Otwartych Drzwi, na który serdecznie zapraszają. W nowym roku szkolnym planowany jest nabór do kl. 4 Szkoły Podstawowej oraz do kl. 1 Liceum Ogólnokształcącego. Bliższe informacje znajdują się na plakatach.
  2. Zapraszamy chętne osoby do włączenia się w śpiew podczas liturgii tegorocznego Triduum Paschalnego. Nie jest wymagana znajomość nut, lecz podstawowe umiejętności muzyczne i chęć chwalenia Pana Boga poprzez śpiew. Spotkanie organizacyjne „Scholi Paschalnej” we wtorek (8 marca) o godzinie 20:00 w Oratorium. Więcej informacji udziela ksiądz Asystent Wiktor.
  3. Z tyłu kościoła są skarbony na jałmużnę wielkopostną, która to ofiara będzie przeznaczona na najpilniejsze potrzeby.

 

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.