II Niedziela Adwentu

II Niedziela Adwentu

 

  1. Dziś II Niedziela Adwentu. Przed kościołem zbiórka do puszek na „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Nadal są rozprowadzane opłatki i świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

Dzisiaj o godz. 15:00 spotkanie dzieci I Komunii św. ( II grupa).

  1. W poniedziałek (7 grudnia) – o godz. 16:30 adoracja wynagradzająca NSPJ; o godz. 17:30 ostatni dzień nowenny do Niepokalanej.
  2. We wtorek (8 grudnia) – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. z kazaniami w naszym kościele o godz. 6:00; 7:00; 8:00; 10:00(dk); 18:00. Jest to święto patronalne Ruchu Światło-Życie (oazy).

O godz. 12:00 Godzina Łaski w górnym kościele.

  1. Przypominamy, że roraty są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:00, a dzieci z lampionami zapraszamy od poniedziałku do piątku.
  2. W piątek (11 grudnia) przypada 1 rocz. śmierci – salezjanina koadiutora Piotra Sadowskiego, który prawie 60 lat pracował jako ogrodnik w naszej wspólnocie i został pochowany w grobowcu salezjańskim. Za zmarłego brata zakonnego zostanie odprawiona Msza św. o godz. 6:00. W sobotę (12 grudnia) przypada 27 rocz. śmierci koadiutora Stanisława Nowogrodzkiego, który pracował w Rumi. Za zmarłego brata zakonnego zostanie tego dnia odprawiona Msza św. o godz. 6:00. Pamiętajmy o zmarłych braciach zakonnych w naszych modlitwach.
  3. Jak co roku będzie wystawiony kosz, gdzie będzie można składać dary dla najbardziej potrzebujących. Prosimy zwłaszcza o opakowaną żywność i środki czystości. Postaramy się rozdać te dary przed świętami.
  4. Już dzisiaj informujemy parafian, że w związku z decyzją Kurii Biskupiej nie odbędzie się kolęda czyli wizyta duszpasterska w zwyczajowej formie. Zamiast odwiedzin w domach, proponujemy spotkanie w kościele. W najbliższym czasie podamy szczegóły.

Ponieważ decyzją władz zostają przedłużone do 27 grudnia obostrzenia związane z kościołami i liczbą uczestników nabożeństw, dlatego nadal w naszym sanktuarium w niedziele i święta będzie możliwość uczestniczenia w Eucharystii w górnym i dolnym kościele, aby wszyscy chętni mogli wziąć udział we Mszy św. W razie konieczności będą odprawiane Msze św. w dolnym kościele o godz. 6:30; 8:00; 11:00; 12:30 i 18:00.

  1. W przyszłą niedzielę (13 grudnia) o godz. 14:00 w dolnym kościele Msza św. w języku kaszubskim.
  2. Dzięki dobrodziejom z Fundacji „Vides” i przy udziale Wioski Dobra, działającej w naszym mieście, przy parkingu obok boiska do koszykówki stanęła lodówka społeczna. Inicjatywa ta jest skierowana dla bezdomnych i najbardziej potrzebujących. Jest to przeszklona witryna chłodnicza ogólnodostępna, tak aby można było z niej skorzystać przez całą dobę. Idea jest bardzo prosta: jeśli mamy za dużo jedzenia, które nie jest przeterminowane i chcemy się jedzeniem podzielić, wkładamy je do lodówki, a potrzebujący mogą je stamtąd po prostu zabrać. Dzięki temu nie wyrzucamy nadmiaru, a przy okazji dzielimy się z innymi. Jakie produkty można umieścić w lodówce, informuje tabliczka na drzwiach lodówki. Wesprzyjmy tę inicjatywę.

 

Solenizantom i Jubilatom tygodnia

życzymy wiele łask od Boga i opieki Rumskiej Wspomożycielki.

 

W ostatnim tygodniu odeszli do wieczności:

 śp. Kazimierz Ambrozik – lat 89, zam. w Gdyni

śp. Melania Blum – lat 98, zam. ul. Ks. Gierosa 

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…